Henna czy makijaż permanentny – co wybrać?

Liczba kobiet, które wykonują stylistykę brwi rośnie. Do wyboru mamy przede wszystkim hennę i makijaż permanentny. O plusach i minusach obu zabiegów opowiada Zofia Karkowska z Salonu Urody Jolanta Skąpska.

Oba zabiegi tylko pozornie są podobne. Jeśli stylistyka jest dobrze zrobiona, ciężko jest zauważyć różnice. Ale henna i makijaż permanentny różnią się, nie tylko ceną, przebiegiem zabiegu ale też trwałością.

Henna

„Henna stałą się niezwykle popularna. Jest to barwnik, którego w Polsce używa się do malowania brwi, rzęs czy też tatuażu krótkoterminowego. Na świecie ma za to szersze zastosowanie, na przykład w krajach azjatyckich i afrykańskich używana jest do dekorowania dłoni i stóp. To też element hinduskiej ceremonii ślubnej”- opowiada kosmetolog, Zofia Karkowska.

Najczęściej w gabinecie wybierana jest henna brwi i rzęs. Zadbane i wypielęgnowane potrafią zupełnie odmienić wygląd twarzy. Odpowiednio wymodelowane brwi stanowią idealną oprawę oczu.

„Zabieg ten jest bardzo prosty, szybki i przystępny cenowo. Produkt ten jest ogólnodostępny również w drogeriach. Jednakże nieznajomość jego wykorzystywania może grozić różnego rodzaju defektami, a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż niwelować. Henna nie jest zalecana dla kobiet, borykających się z alergiami i chorobami oka, np. zapaleniem spojówek czy nawet lekkim zaczerwienieniem” – wyjaśnia kosmetolog.

Wyróżniamy dwa rodzaje henny: w proszku oraz żelu. Szerokiej gamy kolorystycznej nie znajdziemy, ale kolory możemy ze sobą łączyć. Są to czerń, brąz i grafit.

Henna brwi czy rzęs to zabieg upiększający podkreślający rysy twarzy czy oczu. Wadą jest jednak to, że jest to działanie krótkoterminowe i aby utrzymać zadowalający efekt należy wykonywać ją regularnie, przynajmniej raz w miesiącu.

Podczas stylizacji korzysta się z naturalnego barwnika, więc henna jest bezpieczna dla skóry. Nawet tej wrażliwej. W przeciwieństwie do makijażu permanentnego nie ma tutaj żadnej ingerencji w skórę.

Innym plusem tego zabiegu to oszczędność czasu – kilka minut o poranku spędzanym nad wyglądem brwi to dużo.

Makijaż permanentny

Jest on alternatywą dla henny brwi. Prawidłowo wykonany utrzyma się od kilku miesięcy do 3 lat. Wiele zależy od typu cery, barwników i profesjonalizmu salonu urody. W przeciwnym możemy borykać się z takimi problemami, jak… niebieskie brwi.

Makijaż permanentny to usługa wykonywana w salonach specjalizujących się w tej dziedzinie. Przed wyborem odpowiedniego miejsca warto je sprawdzić. Wybierając odpowiedni gabinet warto sugerować się doświadczeniem, higieną, bezpieczeństwem oraz efektami pracy i opiniami.

„Makijaż permanentny brwi przypomina nieco tatuaż, bo też igłą wprowadza się barwnik. Jednak zawsze jest on naturalny. Mimo, że zabieg wykonuje się specjalnymi igłami, nie należy obawiać się bólu. Tu stosuje się specjalne znieczulenia” – mówi Zofia Karkowska.

Pozabiegowe niedogodności bardzo szybko mijają, jednak przez pierwsze dni po wykonaniu makijażu trwałego należy unikać drapania, tarcia i dotykania miejsc poddanych pigmentacji. Mniej więcej od 4 do 6 tygodni musisz dać skórze na całkowite zagojenie i regenerację.

Ale zabieg ma też inną zaletę: przy upiększaniu brwi skupić się możemy również na ustach. Zawsze będziesz wyglądać idealnie, niezależnie od warunków.
Makijaż permanentny to przede wszystkim trwałość i oszczędność czasu. Nie trzeba go poświęcać na poranny makijaż, ale też nie ma konieczności, by co kilka tygodni chodzić do gabinetu, aby podtrzymać efekt.

Nasze profesjonalistki

Każdy z zabiegów rozpoczyna się od bezpłatnej konsultacji. „Wykonujemy rysunek wstępny, dobierany odpowiedni kolor ust czy brwi oraz rozmawiamy o przeciwwskazaniach. Skupiamy się na tym, aby każda kobieta, która odwiedza nasz Salon nie straciła na kobiecości, a wręcz odwrotnie, aby ją jeszcze zyskała i podkreśliła” – wyjaśnia Zofia Karkowska.

W Salonie Urody Jolanta Skąpska makijaż permanentny wykonuje Jola Skąpska, której blisko 25-cio letnie doświadczenie jest niezwykle cenione wśród radomianek. Od blisko roku również Zofia Karkowska.

Efekty ich pracy możecie śledzić na profilu facebookowym salonu.