Pajęczarki; MDK Radom; zespół Pajęczarki; medale i sukcesy; Anna Stawczyk, Gdańsk niezwykle łaskawy dla Pajęczarek, OK!magazyn

W historii zespołu to najlepsze zawody. Aż 35 medali przywiózł z Gdańska zespół akrobatyczny “Pajęczarki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu.

Największą niespodzianką zawodów okazała się grupa “Pajęczarek” w składzie 10 osobowym, pierwszy raz wystawiana przez zespół w tak licznym składzie. Ta formacja okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła 2 złote medale. W skład tej grupy wchodzą najlepsze gimnastyczki: Ada Biernacka, Aleksandra Podsiadło, Maria Podsiadła, Iga Michalak, Oliwia Boniecka, Sandra Jagodzińska, Nikola Zakobek, Nina Popielarska, Matylda Kotowicz i Zuzanna Rogala.

Wysoki poziom pokazała najmłodsza członkini zespołu, debiutująca w tym roku na zawodach, 8-letnia Iga Wojcieszczyk, która trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal podczas Debiutach, Mistrzostw Polski i Grand Prix.

“Pajęczarki”, które trenuje Anna Stawczyk, zdobyły w sumie 35 medali. Ich łupem padł złoty i srebrny medal VI Debiutów Fitness Fit Kids & Aerobic + Inne Formy Tańca, pięć złotych, osiem srebrnych oraz pięć brązowych na VIII Mistrzostwach Polski Fitness Fit Kids & Aerobic, a także cztery złote, siedem srebrnych i cztery brązowe medale na VII Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak, European Championship Fitness Fit-Kids & Fitness Aerobic.

Gimnastyczki specjalizują się w tworzeniu piramid, piramid wieloosobowych, układów ćwiczeń wolnych do muzyki oraz układów z przyborem. Jest to grupa pokazowa biorąca udział w galach, festynach, pokazach.

2 komentarze
  1. Fantastyczny zespół! Są niesamowite, gratulacje dla trenerki i czekamy na jakieś pokazy w Radomiu-oczywiście jeśli tylko to będzie możliwe 🙂

Jeśli chcesz, skomentuj ten artykuł