Elektrownia on-line dla dzieci

Cykl bezpłatnych, wirtualnych warsztatów artystycznych dla dzieci to propozycja MCSW Elektrownia nie tylko na ferie.

Warsztaty to propozycja, która ma popularyzować sztukę współczesną. Bohaterem każdego odcinka jest jeden artysta, którego dzieło znajduje się w zbiorach Elektrowni. Na jego przykładzie prowadząca spotkanie, Małgorzata Jagielska, proponuje działania twórcze, które można przeprowadzić, wykorzystując materiały, które każdy z nas posiada w domu.

Zajęcia zostały przygotowane w formie filmu, dzięki czemu można wziąć w nich udział w dowolnym miejscu i czasie (bezpłatne).

Poszczególne odcinki nawiązują do twórczości Marii Jaremy; Ingo Glassa, Jerzego nowosielskiego, Edwarda Dwurnika i Wojciecha Fangora.

Uzupełnieniem oferty edukacyjnej Elektrowni są również bezpłatne kolorowanki artystyczne lub nabyć „Ćwiczownik Małego Artysty” (cena 25 zł). Jest to zestaw ćwiczeń i zabaw nawiązujących do sztuki współczesnej z kolekcji Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia i Muzeum Jacka Malczewskiego. Na 42 stronach dzieci zmierzą się z twórczością artystów, m.in. Henryka Stażewskiego, Wojciecha Fangora czy Marka Kijewskiego. Jak można przeczytać na stronach placówki: „Ćwiczownik to propozycja pełna pomysłów, ćwiczeń i informacji, które zachęcą młodych odbiorców do świata sztuki. Wydawnictwo skierowane dla dzieci w wieku 5 – 12 lat”.

Samorząd Województwa Mazowieckiego OKmagazyn