Nie każdy jest od razu gotowy przejść na weganizm czy wegetarianizm. Jednak, aby jeść tak, by nie zaszkodzić naszej planecie, wcale nie musi tego robić.
Więcej →
Nie każdy jest od razu gotowy przejść na weganizm czy wegetarianizm. Jednak, aby jeść tak, by nie zaszkodzić naszej planecie, wcale nie musi tego robić.
Więcej →Ekopatrol Straży Miejskiej ma nowe możliwości ratowania dzikich zwierząt, które potrzebują pomocy weterynaryjnej. Rocznie w Radomiu podejmowanych jest blisko 1900 takich interwencji.
Więcej →Rada UE zaaprobowała w poniedziałek szereg regulacji dotyczących funkcjonowania rynku pasażerskich przewozów kolejowych. Zakładają one m.in. łatwiejszy transport rowerów oraz większą ochronę praw pasażera w przypadku konieczności zmiany trasy przejazdu.
Więcej →Moda na żywność spod znaku „bio”, „organic”, „eko” zatacza coraz szersze kręgi. Jest jednak znacznie droższa od „zwykłej” żywności. Czy naprawdę warto ją kupować?
Więcej →W 2019 r. w UE wytworzono prawie 225 mln ton odpadów komunalnych. Odpowiada to 502 kg na osobę, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z 2018 r. (495 kg).
Nie każdy jest od razu gotowy przejść na weganizm czy wegetarianizm. Jednak, aby jeść tak, by nie zaszkodzić naszej planecie, wcale nie musi tego robić.
Krakowscy medycy przeprowadzili pierwsze w Polsce badania reakcji krwi zdrowych osób na smog i udowodnili istnienie alergii na pył zawieszony. W przeciwieństwie jednak do innych rodzajów alergii – w tej na smog nie ma odczulania.
Ekopatrol Straży Miejskiej ma nowe możliwości ratowania dzikich zwierząt, które potrzebują pomocy weterynaryjnej. Rocznie w Radomiu podejmowanych jest blisko 1900 takich interwencji.
Powszechne zanieczyszczenie, które występuje w naszym kraju, powodują między innymi domy opalane węglem. Rząd wycofuje się z węgla, jednak niewystarczająco szybko.
Stare dojrzałe lasy, z kilkusetletnimi drzewami, magazynują olbrzymie ilości węgla. Jak duże? Zobacz!
Według danych z końca grudnia 2020 r., w Polsce było zarejestrowanych łącznie 18 875 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. W ubiegłym roku przybyło ich 9 879 sztuk – o 140% więcej niż w 2019 r.
Rada UE zaaprobowała w poniedziałek szereg regulacji dotyczących funkcjonowania rynku pasażerskich przewozów kolejowych. Zakładają one m.in. łatwiejszy transport rowerów oraz większą ochronę praw pasażera w przypadku konieczności zmiany trasy przejazdu.
Szef największego motoryzacyjnego koncernu na świecie właśnie podzielił się szokująco krytyczną opinią na temat elektryków.
Już teraz co druga firma stosuje alternatywne rozwiązania mobilne jak np. firmowy carsharing czy współdzielone przejazdy pracowników.
erspektywiczną alternatywą jest wodór. Choć jesteśmy jednym z największych producentów tego gazu na świecie, to paradoksalnie w Polsce zarejestrowany jest tylko jeden samochód o napędzie wodorowym.
Zawodowi kierowcy są w pracy narażeni na wysokie poziomy spalin. W pojazdach stężenia okazały się wyższe niż na samej ulicy. Sugeruje to, że siedzenie w pojeździe nie daje ochrony.
Wśród inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie temu jest m.in. program Spiżarnia Caritas, przekazywanie żywności Federacji Polskich Banków Żywności oraz aplikacja Too Good To Go.
W związku z coraz większym skażeniem środowiska, eksperci ostrzegają przed nadmiernym spożyciem niektórych gatunków. Dowiedz się, których konkretnie.
Ten suplement jest powszechnie dostępny dla każdego. Wystarczy tylko zmienić nawyki dziecka, przy okazji i swoje. O tym tym tajemniczym składniku opowiada Anna Prokopowicz.
Niedobór wody w organizmie – jego skutkiem może być nie tylko gorsza kondycja fizyczna, ale także słabszy intelekt i obniżony nastrój.
Moda na żywność spod znaku „bio”, „organic”, „eko” zatacza coraz szersze kręgi. Jest jednak znacznie droższa od „zwykłej” żywności. Czy naprawdę warto ją kupować?
Kranówka jest zdrowa, smaczna i bezpieczna. Jeden litr wody z radomskiego kranu kosztuje około 1,5 grosza.
Rachunki gospodarstw domowych, korzystających z taryf na energię elektryczną rosną w tym roku o 9-10 proc. Urząd Regulacji Energetyki podsumował efekty zmian taryf dystrybucyjnych i na sprzedaż energii. Nieco spadną za to rachunki domowych odbiorców gazu.
Przejście na nowoczesne technologie trzeba zsynchronizować z postępem w dziedzinie środków transportu publicznego – podkreślił w środę marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas wirtualnej debaty w Komitecie Regionów. Przekonywał, że przyszłością są paliwa alternatywne, takie jak wodór.
Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra klimatu w sprawie drożejących śmieci oraz dowolności w ustalaniu przez gminy opłat za odpady komunalne.
Gdańsk wystartuje ponownie w rywalizacji o tytuł Zielonej Stolicy Europy. W 2023 r. zwycięskie miasto otrzyma 600 tys. euro na realizację programu na rzecz ochrony środowiska.
O środowisku, młodzieżowych protestach klimatycznych i działaniach Samorządu Województwa Mazowieckiego w zakresie ochrony klimatu opowiada Rafał Rajkowski, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.
Skrytykowano m.in. plan wprowadzenia tzw. podatku od deszczu, który mają płacić także właścicieli prywatnych domów.