Dzielny Grzesio ratuje Świętego Mikołaja. Spektakl i konkurs

Na klasyczne przedstawienie pacynkowe, odgrywane na oryginalnej scence pacynkowej wzorowanej na angielskim teatrze Punch&Judy zaprasza najmłodszych Amfiteatr. Spektakl online w Mikołajki.

W ramach cyklu „Wkręć się w teatr” tym razem najmłodsi obejrzą pełen magii i świątecznej atmosfery spektakl o Dzielnym Grzesiu, który ratuje Świętego Mikołaja z tarapatów.

„Święta tuż, tuż… Na pewno każde grzeczne dziecko czeka na swój wymarzony prezent. Niestety, w mieście pojawiła się okropna wiedźma, która swoimi czarami będzie chciała wszystko zepsuć. Na szczęście nad pracą Świętego Mikołaja czuwa Dzielny Grześ, który nie pozwoli czarownicy na żaden występek i uratuje ten jakże ważny dzień w Roku. Jak Grześ tego dokona? Gdy już 6 grudnia rozpakujecie swoje mikołajkowe prezenty od bliskich, zapraszam Was w południe przed monitory i ekrany” – zachęca do obejrzenia spektaklu Katarzyna Wiśniewska z Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr.

Spektakl będzie dostępny on-line (jednorazowo) 6 grudnia od godz. 12 na profilach Facebook – Amfiteatr – Daszyńskiego 5 i Amfiteatr w Radomiu.

Widzów „Wkręć się w teatr on-line” organizatorzy cyklu zapraszają jednocześnie na świąteczny, literacko-plastyczny… i ekologiczny konkurs „Życzenia dla Ziemi”.

„Do 18 grudnia czekamy na wasze listy do św. Mikołaja… z życzeniami lub prośbami o dobrostan naszej planety i jej mieszkańców. Autor listu, który najbardziej nas poruszy, wygra bezpłatne wejście na trzy dowolne spektakle z cyklu >Wkręć się w teatr< w czasie, gdy powróci >normalność<” – opowiada o konkursie Katarzyna Wiśniewska.

Listy lub rysunki, grafiki czy filmiki należy wysyłać pocztą elektroniczną: promocja@amfiteatr.radom.pl. W temacie maila należy napisać „Życzenia dla Ziemi”.