Dopasowana higiena jamy ustnej z SEYSSO

Pielęgnacja jamy ustnej powinna być równie ważna, co pielęgnacja skóry i ciała. Jednak często szukamy szybkich rozwiązań oraz drogi na skróty, zapominając, że profilaktyka to podstawa – szczególnie w pielęgnacji jamy ustnej. Dowodzi tego średni czas mycia zębów, który wynosi 40 sekund, podczas gdy powinien trwać przynajmniej dwie minuty. Jak zatem zadbać o prawidłową pielęgnację naszych zębów i zapewnić im kompleksową ochronę? Marka SEYSSO przychodzi z pomocą.

https://www.shop-dent.pl

Poznaj swoje potrzeby

Dobierając pielęgnację jamy ustnej często sięgamy po produkty wybielające, niwelujące przebarwienia, pomijając inne potrzeby i dolegliwości, które możemy odczuwać. A to właśnie ich prawidłowe rozpoznanie pozwala na odpowiedni dobór produktów oraz skuteczną ochronę. Ale jak rozpoznać te potrzeby i na co zwracać uwagę? Przede wszystkim należy zasięgnąć opinii specjalisty i skonsultować się ze stomatologiem bądź higienistką. Ponadto, między wizytami niezwykle ważne jest, aby obserwować, czy nie pojawiają się różne dolegliwości – np. czy cierpimy na nadwrażliwość, czy nasze dziąsła krwawią, czy mamy tendencje do gromadzenia się osadu? Odpowiedzi na te pytania pozwolą zdefiniować, czego brakuje w naszej higienie i o co należy zadbać.

Stwórz rytuał dedykowany twojej jamie ustnej

Rytuały są zdecydowanie bardziej przyjemne, niż czynności wykonywane rutynowo. Dlatego codzienną czynność mycia zębów warto zamienić w pielęgnująco-ochronny rytuał, który wzbogacają produkty o działaniu na wielu płaszczyznach. W ofercie SEYSSO znajdziemy profesionalne kosmetyki do higieny jamy ustnej, które mają szerokie spektrum działania i posiadają aktywne składniki ochronne. Jednak co jest najważniejsze w codziennej pielęgnacji? Ekspert ds. higieny jamy ustnej Krzysztof Gałka wyjaśnia:

Aby zadbać o zdrowie naszych zębów oraz dziąseł potrzebujemy przede wszystkim szczoteczki oraz pasty. W higienie jamy ustnej bardzo ważne jest, aby przestrzegać czasu mycia zębów, a także wypracować odpowiednią technikę czyszczenia – tak, aby jama ustna z każdej strony została skutecznie domyta. Produkty SEYSSO są świetnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji i zapewniają dodatkową ochronę. Ale ochrona ta jest kompleksowa dopiero wtedy, kiedy niczego nie pomijamy, a tak bywa z przestrzeniami międzyzębowymi. Dlatego polecam korzystać również z nici dentystycznej, która ułatwia usuwanie resztek pokarmu oraz osadzającej się płytki nazębnej.

W ofecie SEYSSO znajdziemy nie tylko szeroką ofertą szczoteczek sonicznych, ale również kosmetyki uzupełniające, przeznaczone do codziennego stosowania. Wśród nich znajdują się dwa warianty pasty do zębów, płyn do płukania oraz nić dentystyczną.

Dostępne w SEYSSO pasty, Carbon oraz Black, zawierają 5% nanohydroxyapatyt – składnik nazywany płynnym szkliwem, który zapewnia ochronę oraz pomaga walczyć z nadwrażliwością. Natomiast zastosowany w czarnej paście węgiel aktywny nie tylko delikatnie usuwa przebarwienia, ale posiada również właściwości adsorpcyjne i odświeżające oddech. Formuły obu past, dzięki optymalnej konsystencji i niskiemu stopniowi spieniania, pozwalają w pełni wykorzystać funkcje oraz możliwości szczoteczek sonicznych.

Innym produktem uzupełniającym codzienną pielęgnację jest płyn do płukania SEYSSO Carbon Black, który zawiera fluor w bezpiecznych ilościach, dzięki czemu działa przeciwpróchniczo, a także zabezpiecza zęby przed kwasami i demineralizacją.

Na koniec nie zapominajmy również o właściwościach nici dentystycznej. Nić Carbon Black, która jest delikatnie woskowana, pozwala skutecznie docierać do trudnodostępnych miejsc i przestrzeni międzyzębowych oraz w łatwy sposób usunąć płytkę nazębną.