Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie w Warszawie?

Warszawa to nie tylko największe miasto w Polsce, ale również najpotężniejszy w kraju rynek mieszkaniowy. W II kwartale 2020 r. za 1 m kw. nowego mieszkania trzeba było zapłacić średnio ok. 10 874 zł – pomimo wysokich cen chętnych nie brakuje.

Rozwinięty rynek wynajmu

Jedną z najważniejszych przesłanek przemawiających za zakupem mieszkania w Warszawie jest ogromne zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem. Stolica jest głównym ośrodkiem biznesowym, gospodarczym, kulturalnym i akademickim, przyjeżdżają tu też rzesze turystów z kraju i za granicy. Mieszkanie inwestycyjne jest zatem doskonałą lokatą kapitału, a w rachubę wchodzi wynajem krótko- i długoterminowy.

Bogata oferta deweloperów

W Warszawie inwestycje deweloperskie są realizowane na bardzo szeroką skalę. Systematycznie przybywa nowych mieszkań, a popyt na nie wcale nie spada. Każdy, kto chce kupić mieszkanie w stolicy, znajdzie ofertę adekwatną do konkretnych potrzeb – od kawalerek po luksusowe apartamenty. Trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem – zwłaszcza w Śródmieściu, na Mokotowie, Żoliborzu, Woli, Ochocie, Saskiej Kępie czy w Wilanowie, gdzie ceny za 1 m kw. są najwyższe. Do celów inwestorskich najbardziej poszukiwane są kawalerki oraz dwupokojowe mieszkania do 50 m kw. Sporym zainteresowaniem cieszą się również tzw. mikroapartamenty – czyli lokale użytkowe zwykle o powierzchni kilkunastu m kw. Poszerza się też oferta w zakresie luksusowych mieszkań.

Świetnie rozbudowana infrastruktura

Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson wskazują jeszcze jeden ważny powód, dla którego opłaca się kupić nowe mieszkanie w Warszawie. Miasto może się poszczyć świetną infrastrukturą komunikacyjną, która stale się rozwija. Transport publiczny w stolicy działa bardzo sprawnie, a dojazd do centrum nawet z odległych dzielnic takich jak np. Białołęka jest znakomicie zorganizowany i nie zajmuje dużo czasu. Ponadto Warszawa dysponuje doskonałym zapleczem usługowo-handlowym, a deweloperzy stawiają na rozmaite udogodnienia jak m.in. duża ilość terenów zielonych.