Dlaczego warto korzystać z usług salonu kosmetycznego?

Pytanie niby banalne, które zadaje sobie cała rzesza kobiet. Po co wydać na maseczkę w salonie, skoro mogę kupić ją w sklepie, nałożyć i cieszyć się jakimś efektem?

Po pierwsze – diagnoza.

Czy chociaż raz w życiu skorzystałaś z profesjonalnej porady, aby określić prawidłowo rodzaj i stan swojej skóry? Od tego należałoby przede wszystkim zacząć. W salonie służą do tego karta konsultacyjna, urządzenia do badania skóry, pomiaru parametrów oraz wprawne oko specjalistki, która co najmniej kilka lat zgłębiała wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Na nasza skórę oddziaływuje wiele czynników zewnętrznych, jak pora roku, zanieczyszczenia środowiska, dieta czy stres. Dlatego prawidłowe rozpoznanie cery jest konieczne. W zaciszu salonu jest na to miejsce i czas. Trudno bowiem uwierzyć, że sprzedawca w drogerii zrobi to lepiej, widząc przed sobą klientkę w makijażu, który nie do końca wie jaki ma rodzaj cery. Niejednokrotnie też wygląd słoiczka czy składniki polecane przez koleżanki nijak się mają do Twojej cery.

Pierwszym krokiem do pielęgnacji jest oczyszczanie. Za oczyszczoną skórę uważamy prawidłowe zmywanie, ale też pozbywanie się regularnie przesuszonego naskórka, który jest przyczyną ściągania, kaszaków, szorstkiej czy matowej, poszarzałej cery oraz zaskórników. I to tu, w salonie znajdziesz prawidłowe rozwiązanie dla swojego problemu.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że pobyt w salonie działa również relaksująco. Jest to czas wyłącznie dla Ciebie, w otoczeniu muzyki, gdzie wszystkie zabiegi służą Twojemu dobru. Komu z nas nie należy się coś takiego od czasu do czasu.

W salonie możesz też od razu zakupić produkty to kontynuacji pielęgnacji domowej. Masz je dostępne od razu i masz pewność, że są odpowiednio dobrane. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kosmetyki dystrybuowane przez salony mają wyższe stężenia niż te drogeryjne. Co za tym idzie są skuteczniejsze.