Dlaczego dieta Twojej koleżanki nie będzie skuteczna w Twoim przypadku?

Jeśli zdarzyło Wam się stresować tym, że efekty waszej diety nie są takie, jakbyście oczekiwały, mimo że Wasza znajoma schudła, jedząc identyczne rzeczy, możecie być pewne, że źle dobrałyście dietę. W tym wypadku o wiele lepiej udać się do specjalisty od żywienia (wybierzcie kogoś, kto najbardziej Wam odpowiada), dietetyk załatwi za Was robotę i dobierze najbardziej odpowiednią dietę. To o niebo lepsze, niż próbowanie po kolei każdego systemu żywienia licząc, że w końcu trafimy na ten odpowiedni.

Czysty pragmatyzm, oszczędność czasu i pieniędzy. Jak wasz mąż wsiada do samolotu, też nie mówi do pilota: „Panie daj no mnie te stery, ja polecę, to mi taniej policzycie. Mam Volkswagena Passata, nie takie rzeczy się nim robiło. Kiedyś jak uderzyłem na rondzie w krawężnik, to poleciałem nim na 50 metrów!” (polecam nagranie YouTube – „Rondo Rąbień // Lot nad rondem // I BELIVE I CAN FLY”). Po prostu czasem lepiej, aby osoba, która kształciła się w danej dziedzinie, zrobiła coś za nas, bo wszyscy na tym lepiej wyjdziemy i zajmiemy się tym, co potrafimy robić najlepiej.

Istnieje kilka zasadniczych powodów, dla których nie warto stosować diety kogoś innego

  • Różnice genetyczne – każdy jest inny i może reagować inaczej na różne diety.
  • Inny styl życia – różne tryby życia, takie jak praca, aktywność fizyczna i sen, mogą mieć wpływ na potrzeby żywieniowe i skuteczność diety.
  • Inne zapotrzebowanie na kalorie – każdy ma inną masę ciała, wzrost i poziom aktywności, co wpływa na zapotrzebowanie na kalorie.
  • Inne choroby i schorzenia – niektóre choroby, takie jak cukrzyca, choroby serca i nadciśnienie, mogą wpłynąć na potrzeby żywieniowe i skuteczność diety.
  • Inne preferencje smakowe – każdy lubi inne smaki i może mieć trudności z przestrzeganiem diety, która nie odpowiada ich preferencjom smakowym.
  • Inne ograniczenia żywieniowe – niektórzy mają ograniczenia żywieniowe, takie jak nietolerancja na gluten lub laktozę, które wpływają na ich dietę.
  • Inne tempo adaptacji – każdy może adaptować się inaczej do nowych nawyków żywieniowych i różne diety mogą być bardziej lub mniej skuteczne u różnych osób.
  • Inne rodzaje wsparcia – wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół i innych osób może mieć wpływ na skuteczność diety i trudność.

O Autorze /

Dietetyk Sportowy i Dietetyk Kliniczny. Pasjonat zdrowego i aktywnego trybu życia. Od zawsze ogromnie fascynowało go to, jak jedzenie może wpływać na absolutnie wszystkie sfery życia człowieka. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na e-mail: okmagazyn@okmagazyn.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Start typing and press Enter to search