Czy Radom jest romantyczny?

Na specjalny program, który odpowie na to pytanie, zaprasza w sobotni wieczór Resursa Obywatelska. Przekonamy się, czy Radom ma do zaoferowania coś, co czyni go wyjątkowym na miłosnej mapie Polski.

W porównaniu z polskimi zwyczajami kojarzącymi się z zakochaniem i miłością, Walentynki to stosunkowo jeszcze nowa tradycja choć w Europie Zachodniej i Południowej sięga średniowiecza.

W Polce stały się jednak tak bardzo popularne, że nie sposób nie zauważyć ich atrakcyjności. I choć Walentynki są uważane przez jednych za święto miłości, inni… za konsumpcji, nie można przejść obojętnie obok słowa, które jest mianownikiem tego dnia – miłość. W tym dniu wysyłamy kartki, obdarowujemy się prezentami, spędzamy wspólnie czas na romantycznych randkach.

„Postanowiliśmy sprawdzić, czy Radom ma do zaoferowania coś, co czyni go wyjątkowym na miłosnej mapie Polski. Nasze walentynkowe śledztwo miało interesujący przebieg i zaskakujące rezultaty. Gwarantujemy, że medialny zapis tego śledztwa jest przyjemny dla oka i ucha, dzięki radomianom, ekspertom oraz artystom, którzy współtworzyli nasz specjalny program” – zapewnia Maciej Zwierzyniecki z Resursy.

Premiera programu „Zakochaj się w Radomiu” odbędzie się 13 lutego o godz. 17 na profilu placówki na portalu YouTube.