Coraz więcej słyszy się w ostatnich kilku latach o cateringu dietetycznym, czyli usłudze, która umożliwia zamówienie całodniowego, zbilansowanego wyżywienia z dostawą pod wybrany adres. Jakie zalety ma dieta pudełkowa i kiedy warto ją stosować?

Catering dietetyczny i odchudzanie

Osoby, które starają się schudnąć i korzystają z aplikacji do liczenia kalorii, dobrze wiedzą, jak żmudne jest to zadanie. Liczenie kaloryczności każdej potrawy i manipulowanie ilością oraz typem składników zabiera bardzo dużo czasu. Wiele osób zniechęca się przez to do diety i w rezultacie nie chudnie. Dieta pudełkowa pozwala całkowicie rozwiązać problem liczenia kalorii i przygotowywania dietetycznych posiłków na cały dzień. Jedzenie pudełkowe jest dostarczanie przez pracownika firmy cateringowej w Lublinie według planu, który został wybrany przez klienta. Jeśli więc Twój dietetyk zalecił Ci dietę 1500 kcal, bogatą w warzywa, to bez większego wysiłku możesz trzymać się jej zasad, właśnie dzięki tej usłudze.

Catering dietetyczny z dostawą jest dobrą opcją dla osób, które spędzają wiele czasu w pracy i po powrocie z niej nie mają już siły stać w kuchni. Do tej pory kończyło się to zapewne zamówieniem pizzy lub chińszczyzny, co zdecydowanie nie miało pozytywnego przełożenia na chudnięcie. Dieta pudełkowa zmienia ten stan rzeczy – wiemy po prostu, że mamy przygotowane zbilansowane posiłki na cały dzień, które możemy w wygodny sposób spożywać również w pracy, jeśli np. akurat mamy nadgodziny.

Dieta pudełkowa w ketozie

Catering dietetyczny z dostawą jest świetną opcją również dla osób, które są na diecie ketogenicznej, bazującej na tłuszczach i eliminowaniu węglowodanów. W codziennych warunkach taka dieta jest bardzo wymagająca, a przy tym również kosztowna, zwłaszcza, jeśli zależy nam, by była urozmaicona. Jedzenie pudełkowe rozwiązuje ten problem – istnieje możliwość wyboru diety dopasowanej do naszych potrzeb, nie tylko pod względem kalorycznym, ale też pod kątem zawartości węglowodanów, czy np. glutenu. Dieta pudełkowa jest więc dobra również dla osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Jedzenie pudełkowe dla wegetarian

Opcja cateringu z dowozem jest też świetna dla wegan i wegetarian, którzy chcą mieć pewność, że ich posiłki nie zawierają produktów odzwierzęcych. Firmy cateringowe w Lublinie już od kilku lat mają w ofercie diety przygotowane z myślą o tej grupie klientów. Dzięki temu można codziennie jeść świetnie zbilansowane posiłki, zaplanowane dla nas przez wykwalifikowaną kadrę. Opcja jest bardzo dobra zwłaszcza dla osób początkujących w temacie diety bezmięsnej – jej optymalne zbilansowanie często wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. 

Dieta pudełkowa Lublin rozwiązuje problem takich osób i pozwala jeść zdrowo i zgodnie z własnym sumieniem, bez konieczności analizowania składu każdego produktu w sklepie.

Warto przekonać się na własnym przykładzie, jak skutecznie można chudnąć korzystając z diety pudełkowej EatFitCatering. Nie bez znaczenia jest też świadomość spożywania dobrze opracowanych i zróżnicowanych posiłków, na których sporządzenie większość pracujących na etacie osób po prostu nie ma na co dzień czasu.