Czego życzyć Radomiowi w 2021 roku?

Pierwsze dni nowego roku to tradycyjne składanie sobie życzeń. Czego zatem życzą miastu znane i lubiane przez samych radomian osoby?

Pierwsze dni nowego roku to wyjątkowy czas, w którym życzenia mają swój szczególny wymiar. I podobno spełniają się, jeśli wypowiadane są… z sercem!

Czego zatem życzą miastu i mieszkańcom zapytane przez nas, w pierwszych dniach 2021 roku, lubiane osoby, które znacie z prasy, telewizji i Internetu?

Adam Bielan

europoseł, Zjednoczona Prawica

Życzę, aby w nowym 2021 roku Radom wciąż był miejscem przyjaznym dla mieszkańców i odwiedzających go gości, a dzięki realizowanym inwestycjom, takim jak rozbudowa radomskiego lotniska był dynamicznie rozwijającym się miejscem, przyciągającym inwestorów i służącym jego mieszkańcom.

A wszystkim mieszkańcom miasta życzę przede wszystkim jak najwięcej zdrowia, bo w czasie pandemii koronawirusa i w momencie walki z jego skutkami jest ono szczególnie ważne.

Rafał Rajkowski

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Koalicja Obywatelska

Radomiowi i mieszkańcom życzę dobrej energii. Ostatni rok pokazał, że siły i wytrwałości nam nie brakowało. Miasto tworzą ludzie, a radomianie potrafią kreować świetne rzeczy i dynamicznie brać sprawy w swoje ręce. I choć to był trudny rok, to wspólnie pokazaliśmy, że możemy jednoczyć się, uruchamiając w nas ducha wolontariatu i z determinacją pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebowali – osobom starszym, chorym, medykom czy restauratorom.

Rozpoczęty już 2021 rok niech da nam wiele powodów do zadowolenia. Zostało nam też zapewne trochę marzeń z poprzedniego roku, więc mam nadzieję, że los i o nich nie zapomni, i z opóźnieniem, ale się spełnią.

I tradycyjnie, wszystkim nam dużo zdrowia i oby smaku, i węchu nic nam już nigdy nie zabrało.

Joanna Kluzik – Rostkowska

posłanka, Koalicja Obywatelska

Radomiowi w 2021 roku życzę przede wszystkim, żeby wszystkie remonty dróg odeszły do historii, a jazda po mieście była wyłącznie przyjemnością. Życzę miastu także, żeby knajpeczki, kawiarenki, lodziarnie i wszystkie inne gastronomiczne miejsca dające tyle przyjemności wróciły do łask i odbiły sobie trudny 2020 rok. Życzę Radomiowi, żeby włodarze miasta zadawali sobie wyłącznie pytanie „na jakie cele wydawać pieniądze”, a nie „na czym zaoszczędzić, bo kasa pusta”. Generalnie: SZCZĘŚLIWEGO 2021 roku życzę!

Andrzej Kosztowniak

poseł, Zjednoczona Prawica

Mijający rok był dla każdego z nas ciężkim czasem. Przyszło nam zmagać się z trudnościami wywołanymi pandemią koronawirusa i wszystkimi jej konsekwencjami. Mam jednak nadzieję, że 2021 rok przyniesie nam tak długo oczekiwany powrót do normalności. Chciałbym Państwu, ale również i sobie bardzo serdecznie tego życzyć. Niech ten czas nowego roku pozwoli każdemu spełniać swoje marzenia i realizować różne pasje, które siłą rzeczy w tym roku musiały zostać odłożone na później.

Mam głęboką nadzieję, że uśmiech, radość i beztroska ponownie zamieszkają w naszych domach i zakładach pracy trwale i niezmącone żadnymi troskami. 2021 rok niech będzie łaskawszy dla nas wszystkich i pozwoli nam w pełni cieszyć się każdym codziennym dniem, a zdrowie w tym czasie niech nie opuszcza nikogo. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Jolanta Skąpska

przedsiębiorczyni, Salon Urody Jolanta Skąpska

Drodzy Radomianie, w Nowym 2021 Roku na myśl przychodzą mi życzenia, abyśmy stali się dla siebie bardziej życzliwi pomimo poczucia separacji, która jest naszym udziałem. Chciałabym, aby nasze miasto i mieszkańcy zasłużyli sobie w końcu na miano nowoczesnego, kulturalnego miasta w centralnej Polsce.

Fajnie byłoby zobaczyć też więcej inwestycji i osiągnięć na poziomie szkolnictwa zawodowego czy ekologii. A na co dzień więcej uśmiechu. Bo tylko uśmiech jest tak uniwersalnym językiem, który jest zrozumiały wszędzie na świecie, a to przecież dobry humor pozwala przetrwać trudne chwile. Stracony jest bowiem każdy dzień bez uśmiechu.