Weekend spędzony w jednym z popularnych miast w Polsce albo za granicą przynosi wiele radości i zapewnia mnóstwo wrażeń. Aby miło zapamiętać krótki urlop wśród znanych atrakcji turystycznych, warto dobrze przygotować się na taki city break. Co wziąć ze sobą?

Na starcie zadbaj o dobry humor i racjonalne podejście do planów zwiedzania

Jeśli chcesz miło spędzić czas we własnym towarzystwie, z drugą połówką albo grupą najlepszych przyjaciół, zadbaj o to, aby być w dobrym humorze. Nie zamartwiaj się, że łóżko w hotelu może nie być niewygodne ani nie zaprzątaj sobie głowy tym, co czeka Cię w pracy po powrocie z weekendu. Postaw na uważność – bądź tu i teraz i skup się na czerpaniu wrażeń. Pozwól sobie na oderwanie się od rzeczywistości – w ten sposób najłatwiej i najszybciej będzie Ci „naładować akumulatory”.

Jednocześnie realnie podchodź do realizacji swoich planów poznawania miast. Niezależnie od tego, czy Twój plan zwiedzania pęka w szwach, czy raczej decydujesz się na spontaniczne poznawanie Warszawy, Poznania, Londynu czy Barcelony, zawsze miej na uwadze, że coś może pójść nie tak. Ze względu na duże zainteresowanie wystawą w kasie galerii zabraknie biletów albo okaże się, że trasa do muzeum jest dłuższa niż na planie miasta, bo właśnie rozpoczęto remont chodników… Nie pozwól, aby którakolwiek z tych przeszkód popsuła Ci humor. Ciesz się tym, co udało Ci się zobaczyć i zachowaj wspomnienia z wypoczynku na długo.

Dlaczego warto mieć dobrze rozplanowany bagaż na citybreak?

To, jak najlepiej spakować się na citybreak, zależy przede wszystkim od wybranego przez Ciebie środka transportu. Bez wątpienia walizka w twardszej skorupie jest idealna do samolotu, z kolei walizki tekstylne sprawdzą się zarówno w autokarze, jak i aucie. Natomiast torby podróżne to doskonały wybór i do samochodu, i do pociągu.

Pakując się na city break, warto pomyśleć również o ekwipunku na czas zwiedzania. Jeśli masz w planach odwiedzanie muzeów i galerii sztuki, w wielu z nich większe plecaki należy zostawić w szatni dla bezpieczeństwa eksponatów. Świetnie sprawdzą się za to tzw. plecakoworki, czyli worki gimnastyczne z ramionami ze sznurka, dzięki którym możesz wygodnie nosić je na plecach. Wyjątkowe modele znajdziesz np. tutaj: https://www.artilon.pl/worki-gimnastyczne-plecaki.

Na czas zwiedzania miasta warto też wszystkie cenne przedmioty, takie jak telefon komórkowy, portfel i dokumenty, mieć zawsze „na oku”. Właśnie dlatego poza plecakoworkiem dobrze jest nosić z przodu nerkę zapinaną na suwak, która umożliwi szybkie wyciągnięcie telefonu, aby sprawdzić lokalizację czy zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Jakie akcesoria na citybreak do plecakoworka wybrać?

Mapa miasta. Jeśli z jakiegoś powodu stracisz zasięg albo wyczerpująca się bateria w telefonie sprawi, że nie będziesz chciała lub chciał korzystać z nawigacji na smartfona, papierowa mapa będzie jak znalazł.

Przewodnik książkowy. Podobnie jak w przypadku mapy także drukowany przewodnik jest świetną alternatywą dla wpisów blogowych i zakładek o turystyce na oficjalnych stronach internetowych odwiedzanych miast.

Powerbank, który pozwoli na doładowanie baterii niezbędnych urządzeń elektronicznych. Powerbanki reklamowe z możliwością grawerunku znajdziesz np. na stronie https://www.artilon.pl/.

Czapka, w zależności od pogody z daszkiem lub zasłaniająca uszy. Warto latem mieć też ze sobą okulary przeciwsłoneczne, a w chłodniejszych dniach – wygodny komin.

Butelka z filtrem, dzięki której możesz nosić ze sobą relatywnie lekki pojemnik z wodą i systematycznie go uzupełniać.

Wybierając się na city break, pamiętaj o dobrym humorze i elastycznym podejściu do zaplanowanego zwiedzania. Czerp przyjemność z podziwiania atrakcji turystycznych i wybierz komfortowe akcesoria, takie jak plecakoworek, torebka nerka czy powerbank.