„Chłopaki z Radomia dotrzymują danego słowa!”. Jest nowa płyta Pawła Domagały!

Paweł Domagała to człowiek z podwójnym życiem – aktorskim i muzycznym. Gra w filmie, koncertuje, nagrywa płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych. Nowa płyta może być zaskoczeniem dla niektórych fanów muzyka.

Poprzednie dwie płyty Pawła Domagały, czyli „Opowiem Ci o mnie” i „1984” rozeszły się w nakładach ponad 30 tysięcy egzemplarzy, co w obecnej sytuacji fonograficznej jest sukcesem muzycznym.

Premiera krążka „Wracaj” była zapowiada w czerwcu 2019 r. Jak opowiada sam Domagała, choć listopad i środek kwarantanny nie jest dobrym momentem na wydanie płyty i działania promocyjne, to jednak obietnicom stało się zadość: „Dużo przewidzieliśmy, ale nie wzięliśmy pod uwagę, że w 2020 karty będzie rozdawał koronawirus, a listopad zostanie nazwany „miesiącem narodowej kwarantanny” (…). Z biznesowego punktu widzenia to pewnie nie będzie najlepszy moment na premierę płyty. Nie połączymy jej z trasą koncertową po całej Polsce, nie wiem nawet, czy będziecie mogli wejść do sklepu po naszą płytę”.

Obiecał premierę na 20 listopada, „a chłopaki z Radomia dotrzymują danego słowa!”. Domagała ma nadzieję, że nowy krążek będzie pewnym pocieszeniem w tym trudnym czasie: „Wierzymy, że nasza muzyka może Wam przynieść trochę Radości, wiary w miłość, świat i ludzi. Zwłaszcza teraz”.

O krążku

„Nowa płyta to powrót-przełom. Walka o to, co w nas najpiękniejsze. Między innymi powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem” zapowiada sam artysta.

I dodaje: „Będzie to realizacja naszych najśmielszych pomysłów, bez zastanawiania się, jak zabrzmią na tle polskiej sceny muzycznej. Będziemy ryzykować, a nie szukać sposobów na napisanie nowego hitu według sprawdzonej receptury”.

Paweł Domagała muzycznie współpracował nad płytą z Łukaszem Borowieckim. Poznali się kilka lat temu w Warszawie, choć obaj są z Radomia. Ich spotkanie rozpoczęło wspólną muzyczną przygodę. Własnym sumptem i bez wsparcia wielkich wytwórni wydali płytę „Opowiem Ci o mnie”, na której teksty są Pawła, muzyka Pawła i Łukasza, a producentem muzycznym jest Łukasz. Płyta uzyskała status platynowej płyty. W 2018 roku obaj muzycy we własnej, niezależnej wytwórni „Domagała i Borowiecki” wydali kolejny krążek „1984”, który pokrył się podwójną platyną. Teledysk promujący płytę „Weź nie pytaj” przekroczył 110 milionów obejrzeń w serwisie YouTube, a piosenka dostała Fryderyka Publiczności za przebój roku.

„Wracaj”

Jednym z singli promujących nowy album była piosenka „Popatrz na mnie”. Teledysk do niej pojawił się na YouTube w czerwcu 2020 r. Od tego czasu powstaniu płyty towarzyszyły różne trudności. Domagała przyznawał, że były momenty zwątpienia, chęć, by zrezygnować. „Ale to jakiś cud, że nam się udało” – podsumował zakończenie pracy nad płytą.