Prezenty biżuteryjne należą do tych najchętniej wręczanych i otrzymywanych. Podarunek tego typu wyrażać może naprawdę wiele emocji. Wyraża zaangażowanie, przyjaźń oraz oczywiście miłość. Ofiarowując biżuterię, warto skupić się na precjozach wysokiej jakości. Czy trzeba jednak wybierać elementy wykonane ze złota lub srebra? Niekoniecznie. Równie atrakcyjne mogą być ozdoby ze stali szlachetnej.

Naszyjnik wybierz z uczuciem

Spośród wszystkich rodzajów biżuterii naszyjnik jest chyba tym najbardziej uniwersalnym. Dodatki ze stali szlachetnej są równie eleganckie jak te srebrne, a wielość dostępnych wzorów sprawia, że łatwo dopasować taki upominek do każdej osoby – bez względu na wiek czy zainteresowania. Delikatne, wysadzane cyrkoniami serduszko będzie świetnym pomysłem na prezent dla młodej dziewczyny, dojrzałą kobietę ucieszy zaś wisiorek o prostym geometrycznym kształcie. Lubianym motywem biżuteryjnym – szczególnie w okresie świątecznym – jest również śnieżynka.

Biżuteria do kluczy, klucz do radości

Choć biżuteria jest wspaniałym pomysłem na prezent świąteczny, warto zwrócić uwagę również na inne możliwości. Znakomitym upominkiem będzie brelok do kluczy. Wybierać można spośród wielu wzorów, a piękny, starannie wykonany brelok będzie naprawdę atrakcyjnym i pożądanym dodatkiem zarówno do skórzanej torebki, jak i różowego plecaka. Taki ozdobnik może mieć formę kolorowej, zabawnej zawieszki, jak również być eleganckim chwostem. W grudniu szczególną popularnością cieszą się breloki w kształcie reniferów, choinek czy Świętych Mikołajów.

Chcąc podarować naszyjnik wpisujący się w najnowsze trendy – wybrać można model złożony z kilku łańcuszków o różnych splotach, ozdobionych dodatkowo delikatnymi zawieszkami typu – naszyjniki celebrytki. Ponadczasową opcją są natomiast wisiorki w formie medalików.

Stal szlachetna czy srebro?

Stal szlachetna ma bardzo wiele korzystnych właściwości. Wśród nich wymienić trzeba choćby trwałość i odporność. Podobnie jak srebro nie rdzewieje, ale w przeciwieństwie do niego nie ulega również czernieniu, dzięki czemu wygląda świetnie przez długi czas! Stal szlachetna jest również przyjazna alergikom i zauważalnie tańsza niż Ag. Produkty, które ma w ofercie dobry sklep z biżuterią ze stali nierdzewnej często pokryte są złotem i lakierem jubilerskim.

Turban i perły

Prócz biżuterii i breloków świetnym pomysłem na prezent będzie również opaska. Już od kilku sezonów stanowi ona niezwykle modne i pomysłowe uzupełnienie stylizacji. Uniwersalność modeli pozwala dopasować ją do każdego stroju. Mamy tu więc z jednej strony kryształy i perły, a z drugiej turbanki z charakterystycznym węzłem na środku. Nie zapominajmy o sezonowych modelach z rogami renifera!