Artystyczne ćwiczenia dla dzieci. Prosto z Elektrowni

MCSW Elektrownia edukacja dla dzieci

Prace plastyczne i manualne wzbogacają osobowość dzieci. Jeśli chcecie choć na chwilę zająć czymś twórczym Wasze pociechy, z pomocą przychodzi strona internetowa MCSW Elektrownia. To naprawdę świetny pomysł!

Dzieci z natury są kreatywne. Zdaniem psychologów, kreatywność jest naszą wrodzoną cechą, jako gatunku. Można, a nawet trzeba ją rozwijać.

Ćwiczenia artystyczne odpowiednio ukierunkowane pozwalają dzieciom nabywać umiejętność myślenia kreatywnego, bycia oryginalnym, odkrywania, innowacyjności i tworzenia intelektualnej wartości. Dzieci tworząc, uczą się obserwować siebie, innych, przedmioty i zjawiska. Dorośli często zapominają albo nawet nie wiedzą, jak wiele maluchy mają do odkrycia i zrozumienia z otaczającego nas świata. Jak zmienia obraz z kropek połączonych liniami o różnych kolorach? Jak postrzegamy świat dzięki figurom geometrycznym? Jak zaprojektować wystawę, wypełniając puste ramy obrazami?

Dziecko rozwiązując zadania stymuluje swój umysł. Angażuje wszystkie zmysły, wyobraźnię, pamięć, myślenie obrazowe i umiejętność kojarzenia.

Tworzenie daje dzieciom moc. Dlatego zajrzyjcie na stronę internetową Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. W dziale Edukacja znajdziecie do druku wiele bardzo ciekawych zadań plastycznych. Wystarczy je wydrukować!

Może Cię zainteresuje? Przeczytaj: Pandemia i nie tylko. Jak często myć ręce?

Samodzielne tworzenie form plastycznych to też o wiele lepsze przygotowanie do odczytania sztuki niż jakiekolwiek zajęcia teoretyczne. Środki ekspresji, emocje zawarte w obrazie, symbole albo alegorie nie są wtedy pustymi słowami.