Alameda 5 z koncertem w Radomiu

„Elektrownia” zaprasza 14 sierpnia na kolejny z serii muzycznych wieczorów w Strefie Komfortu na tarasie. Koncert zamknie wakacyjny cykl wydarzeń muzycznych.

Alameda 5 to kwintet założony w 2014 r. przez Jakuba Ziołka, Mikołaja Zielińskiego, Łukasza Jędrzejczaka, Jacka Buhla i Rafała Iwańskiego. Ich brzmienie to efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70. i bardziej ekstremalnych, nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej.

Muzyka grupy ewoluowała w ciągu ostatnich kilku lat w stronę eksploracji rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, inspiracji wczesnym fusion w duchu Milesa Davisa, postpunkiem i postminimalizmem, czego efektem jest wydana na początku 2019 r. druga płyta zatytułowana „Eurodrome”. Wydawnictwo według prestiżowego magazynu „The Quietus” znalazło się na 11. miejscu listy najlepszych albumów z całego świata.

Koncert odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 20.30 na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu (ul. Kopernika 1). Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż), w dniu koncertu 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązkowe maseczki oraz zachowanie odległości pomiędzy uczestnikami koncertu.