Kobiety reagują na zmiany w życiu bardzo emocjonalnie. Porzucone wyrzucają z siebie miliony słów na minutę, krzyczą, rzucają przedmiotami, obiecują zesłanie siedmiu plag egipskich. Kiedy trochę ochłoną, szukają sposobu na skuteczne odcięcie się od przeszłości. Zapytaliśmy Was, jakie to są rzeczy.

Zmiana fryzury

to jedna z najczęstszych zmian, na jakie decydują się zdradzone i porzucone kobiety. Jeśli z powodu rozstania z dotychczasowym partnerem znacząco obniżyła się ich samoocena, na ogół kończy się obcięciem włosów na krótko. Psychologowie twierdzą, że kobiety w ten sposób podświadomie same siebie oszpecają, gdyż to długie włosy postrzegane są jako bardziej atrakcyjne i podobające się mężczyznom. Zaawansowane technologie fryzjerskie pozwalają też na odwrotne zabiegi, krótkie włosy są przedłużane, jakby nagle magicznie w jedną noc wydłużyły się o pół metra.

Zmiana koloru włosów

to kolejna rzecz, którą chętnie robią zdradzone kobiety. Tu podświadomość wysyła inny sygnał: chcę być piękna, chcę się podobać, nowy kolor mi w tym pomoże. Trzeba jednak pamiętać, że dobór koloru włosów to często nie jest łatwa sprawa. Zamiast upiększyć, można się oszpecić. Dlatego przed radykalną zmianą warto zafarbować włosy szamponem koloryzującym i sprawdzić efekt. Można też spróbować wizualizacji komputerowych. Zmiana koloru włosów na ogół bardzo poprawia kobietom humor. Bywa też, że ich byłym partnerom psuje.

Okulary, niekoniecznie słoneczne,

to popularny zakup wśród kobiet, które chcą coś zmienić w swoim wyglądzie. Jeśli nie potrzebują szkieł korekcyjnych to tym lepiej, zakup wypada taniej. Oryginalne, wyraziste oprawki potrafią całkowicie zmienić wygląd, nadać twarzy wyraz poważny, seksowny lub nieco łobuzerski. Zdarza się też i tak, że kobiety próbują się chować za nowymi oprawkami. Jednak zdecydowanie częściej w grę wchodzi pierwsza opcja – chęć zmian w wyglądzie. Często wybór oprawki podyktowany jest aktualną modą.

Zmiana pracy nie zawsze jest tak prosta,

jak zmiana fryzury, ale zdarza się częściej, niż możemy przypuszczać. Dlaczego? Kobiety stojące na życiowym zakręcie czują się gotowe na nowe wyzwania i wbrew pozorom mają w sobie więcej determinacji, niż kobiety, które skupiają się na związku. Często chęć zmiany pracy podyktowana jest współpracą z dawnym partnerem i ochotą trwałego zerwania wszelkich kontaktów. Jednak myliłby się ten, kto by uważał, że kobieta w takiej sytuacji gotowa jest zmienić pracę na mniej atrakcyjną.

Remont mieszkania może nie należy do przyjemnych rewolucji,

ale jest bardzo skutecznym sposobem na sprawienie, by nic nam się z dawnym partnerem nie kojarzyło. Kobiety potrafią wyrzucić jego ulubiony fotel, nawet z własnego mieszkania. I dobrze, bo nic nie działa bardziej oczyszczająco niż zdecydowany krok naprzód. A zajęcie umysłu remontem jest skutecznym sposobem na to, by nie dać się czarnym myślom.

Podróż nie jest może trwałą zmianą,

ale za to dość skuteczną. Całkowicie nowe otoczenie, nowi ludzie, nowe wrażenia – to wszystko sprawia, że kobiety łatwiej dochodzą do siebie po sercowej porażce. Oczywiście podróż nie zawsze jest możliwa, nie każdy ma na to czas i pieniądze. Jeśli nie mamy akurat urlopu, można pomyśleć o wyjeździe na weekend.

Decyzja o odchudzaniu, odkładana nierzadko latami,

nabiera mocy urzędowej tuż po trudnym rozstaniu. Dlaczego? Chęć zmian połączona z większą ilością czasu i mściwym: „ja mu pokażę, co stracił”, sprawia, że samotne kobiety rozpoczynają żmudną walkę o własny wygląd. I trzeba uczciwie powiedzieć – zazwyczaj ją wygrywają. Po czym szczupłe, piękne i pewne siebie spotykają na swojej drodze nową miłość.