6 Dzień Teatru Publicznego. „Ferdydurke” i spotkanie z aktorami online

Z powodu zagrożenia koronawirusem i zawieszenia działalności teatrów w ich siedzibach, obchody Dnia Teatru Publicznego wyglądają w tym roku inaczej niż w latach ubiegłych. Do 23 maja – odbędzie ponad 200 wydarzeń (część teatrów zaplanowało tygodniowe programy aktywności), które mają umacniać więź z widzami. W Radomiu czeka nas emisja online spektaklu „Ferdydurke”.

Radomski Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego zaprasza 23 maja na swój kanał YouTube. Z kolei tuż po spektaklu na profilu Facebook odbędzie się spotkanie na żywo z aktorami grającymi w przedstawieniu „Ferdydurke”. Będą to Mateusz Paluch, Przemysław Bosek, Agnieszka Grębosz, Adam Majewski, Mateusz Michnikowski, Natalia Samojlik, Karolina Węgrzyńska, Michał Węgrzyński. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Potocka, dyrektor teatru.

To będzie wyjątkowa okazja, aby zadać aktorom pytania w czasie kiedy osobisty kontakt z nimi jest utrudniony. Jednocześnie teatr zachęca widzów do przesyłania pytań, na które odpowiadać będą aktorzy, za pomocą profilu na Facebooku.

Przedstawienie „Ferdydurke” w reżyserii Aliny Moś-Kerger uhonorowane zostało aktorską nagrodą zespołową na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim oraz zakwalifikowane do ścisłego finału w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Spektakl prezentowany był też w ramach 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych (Warszawa, kwiecień 2019).

Spektakl będzie można obejrzeć na kanale Youtube Teatru Powszechnego w sobotę, 23 maja o godzinie 19. Bezpośredni link do kanału YT.