5 komfortowych ubrań dla home office

W ostatnim czasie coraz więcej osób przechodzi na tryb pracy zdalnej. Home office ma wiele zalet. Można między innymi zaoszczędzić czas na dojazdach do pracy, oszczędzić pieniądze na paliwie oraz zyskać więcej czasu rano.

Dla niektórych ważnym aspektem jest wygodna odzież, w której można pracować z domu na kanapie. Jakie są najbardziej komfortowe ubrania, które przy okazji będą modne i ładne?

Home office – nowa rzeczywistość?

Wiele firm było zmuszonych do przejścia na tryb zdalny, czyli wykonywania pracy z domu. Biorąc pod uwagę koronawirusa oraz powracające cyklicznie fale zakażeń, wybór home office jest odpowiedzialną decyzją ze strony przedsiębiorstwa. Oczywiście, nie każda branża jest w stanie przenieść swoją pracę do domu. Jednak przy dzisiejszych rozwiązaniach technologicznych wykonywanie obowiązków zdalnie, wcale nie jest tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Jednak po kilku tygodniach home office okazuje się, że istotnym działaniem jest rozdzielenie sfery pracy (taką przestrzenią może być biurko lub inne wybrane miejsce w domu) od sfery relaksu. Wielu specjalistów zwraca uwagę na ten problem, ponieważ w dłuższej perspektywie nierozdzielanie przestrzeni praca-dom może źle wpływać na samopoczucie.

Chociaż z pozoru może wydawać się to błahym tematem, to kolejnym ważnym aspektem pracy z domu są ubrania. Zmiana odzieży, w której się śpi na inne części garderoby, może pozytywnie wpływać na motywację do wykonywania swoich obowiązków i na samopoczucie. Ubrania do pracy zdalnej nie oznaczają od razu garnituru. Taka odzież ma być wygodna przede wszystkim dla osoby, która ją nosi. Jest jednak kilka części garderoby, które są uniwersalne i będą komfortowe dla wszystkich.

Dresy

W wielu sklepach przez ostatnie miesiące pojawiło się bardzo dużo zestawów dresowych. Istnieje wiele krojów, wykończeń oraz wzorów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszy i najpopularniejszy materiał dresów to bawełna, która będzie komfortowa i przyjemna dla skóry.

Legginsy

Jest to wyjątkowo popularna i lubiana część garderoby. W ofercie sklepów dostępne są różne długości legginsów, kolory oraz rodzaje materiałów. Jest to komfortowe ubranie, które doskonale sprawdzi się podczas pracy przy biurku lub na kanapie w domu.

T-shirt

Luźny, niekrępujący ruchów t-shirt idealnie sprawdzi się w połączeniu z legginsami. Również w tej części garderoby warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Najlepiej sprawdzą się lekkie, oddychające tkaniny, takie jak len czy bawełna.

Piżama bambusowa

Chociaż jest to piżama, materiał, z którego została wykonana, jest niezwykle przyjemny i delikatny dla ciała. Dlatego jest to jeszcze bardziej wygodna wersja dresu, rekomendowana dla osób z wrażliwą skórą. Warto zaznaczyć, że piżama bambusowa dba o komfort cieplny i ma właściwości antybakteryjne. Dodatkowo nie krępuje ruchów i układa się wyjątkowo lekko.

Kapcie lub skarpety

Nie dla wszystkich kapcie lub skarpety mogą wydawać się istotną częścią ubioru podczas wykonywania pracy zdalnej, jednak warto zwrócić na nie uwagę. Ciepłe skarpety szczególnie docenią osoby, którym często jest zimno. Wygodne kapcie pozwolą skompletować cały strój do home office, przy okazji zapewniając ciepło i komfort.