4 zalety mieszkań pod klucz

Przy zakupie nowego mieszkania można zdecydować się na stan deweloperski lub wykończenie pod klucz. Druga z wymienionych opcji ma mniej zwolenników, ale jest zdecydowanie warta uwagi. Oto najważniejsze przesłanki przemawiające za mieszkaniem pod klucz.

Mieszkanie gotowe do zamieszkania

Największą zaletą mieszkania pod klucz jest to, że jest ono gotowe do zamieszkania. Wystarczy je tylko umeblować, chociaż w ofercie niektórych deweloperów znajduje się również i ta opcja. Oczywiście trzeba koniecznie brać poprawkę na zapisy w umowie – dla każdego dewelopera standard pod klucz oznacza co innego. Jak radzą eksperci z firmy Hossa, należy sprawdzić, jakie dokładnie prace obejmuje dany pakiet.

Oszczędność czasu

Lokal pod klucz to opcja powszechnie dostępna. Można z niej skorzystać np. przy zakupie mieszkania Gdańsk. Deweloper zajmuje się kupnem i transportem materiałów budowlanych, a także przygotowaniem projektu i wykonaniem poszczególnych prac. Właściciel mieszkania nie musi się o to wszystko martwić, a jak wiadomo, remonty przeprowadzane we własnym zakresie nierzadko trwają bardzo długo. Firma deweloperska ma ściśle określony czas na wywiązanie się ze swych powinności – w przeciwnym razie grożą jej kary za zwłokę. Poza tym nie każdy zna się na wykończeniach i nie jest w stanie trafnie ocenić jakości prac powierzonych wynajętej ekipie.

Wygoda

Mieszkanie pod klucz to rozwiązanie bardzo wygodne. Przeważnie trzeba zapłacić za średnio o kilkanaście procent więcej niż za lokal w stanie deweloperskim, ale wcale nie musi być to regułą. Przy remontach często pojawiają się dodatkowe wydatki, które zawyżają koszt inwestycji. Ponadto każdy, kto choć raz przeprowadzał większy remont we własnym zakresie, wie doskonale, z jakim stresem się to wiąże. W przypadku mieszkania pod klucz nie ma takich problemów.

Warianty do wyboru

Deweloperzy oferują różne warianty wykończenia pod klucz, co pozwala dopasować ofertę do indywidualnych preferencji i finansowych możliwości. Każdy powinien przeprowadzić niezbędne kalkulacje, aby wybrać najlepszy wariant.