4 powody, dla których warto wynająć auto na krótki termin

Krótkoterminowy wynajem aut to nowoczesna forma usług transportowych polegająca na udostępnianiu samochodów na okres wynoszący zwykle 1-30 dni.

Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które tymczasowo nie mogą korzystać z własnego pojazdu lub chcą przetestować wybrany model przed zakupem.

Szeroki wybór pojazdów

Flota, jaką dysponują wypożyczalnie, obejmuje modele aut różnych marek. Bogata oferta daje spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór samochodu odpowiadającego indywidualnym wymogom. Wiele w tym momencie zależy od przeznaczenia samochodu. Bez względu na to, czy w rachubę wchodzi poruszanie się po mieście, weekendowa wycieczka rodzinna czy służbowy wyjazd, samochód powinien być w pełni sprawny i zadbany. Jak podkreślają przedstawiciele wypożyczalni iPanek, najczęściej wybierane są auta znanych marek słynące z niskiej awaryjności, ekonomiczności i dobrych osiągów.

Komfort podróżowania

Samochód zapewnia komfort zarówno podczas dłuższych wyjazdów, jak i na co dzień. Ten sposób przemieszczenia się jest bardzo wygodny. Daje również niezależność od środków transportu publicznego oraz prywatnych przewoźników.

Brak dodatkowych obowiązków

Posiadane samochodu nakłada na właściciela szereg obowiązków. W przypadku najmu krótkoterminowego nie trzeba martwić się o serwis, wymianę części czy ubezpieczenie. Wypożyczalnie udostępniają z reguły auta z bakiem zatankowanym do pełna (w takim stanie trzeba też oddać pojazd) i ubezpieczone. Oczywiście zawierając umowę z wypożyczalnią, klient zobowiązuje się do przestrzegania jej postanowień, w tym do ponoszenia odpowiedzialności w określonym zakresie.

Proste procedury

Formalności związane z wypożyczeniem samochodu na krótki termin są proste i przejrzyste. Przy zawarciu umowy wymagane jest prawo jazdy i drugi dokument tożsamości. Decydując się na odbiór pojazdu np. w Radomiu, wynajem aut można zakończyć w innym mieście – wiele wypożyczalni proponuje taki wariant, co jest sporym ułatwieniem. Istnieje opcja dopisania do umowy drugiego kierowcy.