2100 zł – to najwyższa kwota za bombkę w akcji „Malowanie bombek – przyjaciele dzieciom”

Za taką sumę została wylicytowana bombka prezydenta miasta, Radosława Witkowskiego. Licytacja do samego końca była niezwykle gorąca.

Internetowa licytacja bombek przygotowanych przez radomskich artystów, polityków, społeczników, sportowców, dziennikarzy i przedstawicieli służb mundurowych trwała dwa dni.

Dochód zebrany podczas licytacji zostanie w całości przekazany na rzecz Natalki Anioł, małej radomianki cierpiącej na czterokończynowe porażenie dziecięce. Dziewczynka potrzebuje przede wszystkim pionizatora (koszt ok. 10-12 tys. zł) oraz kosztownej rehabilitacji.

W tym roku z powodu pandemii znani radomianie nie spotkali się tradycyjnie w siedzibie radomskiej Łaźni, a bożonarodzeniowe ozdoby przygotowywali sami w domu.

Zobacz, czyje bombki cieszyły się największym zainteresowaniem radomian i jakie kwoty osiągnęły w licytacji.

Radosław Witkowski

Bombka Prezydenta Miasta Radomia osiągnęła kwotę 2100 zł. Za tyle zdecydowała się ja zakupić rzeczniczka Wodociągów Miejskich, Anna Prokopowicz. Na bombce znajduje się fragment wyremontowanej Kamienicy Deskurów.

Konrad Frysztak

Nowym właścicielem bombki posła Koalicji Obywatelskiej został Jakub Kolecki. Osiągnęła kwotę 550 zł w tegorocznej licytacji.

Katarzyna Kalinowska

Bombka zastępczyni Prezydenta Miasta trafiła w ręce prezesa spółki Administrator, Lecha Barszcza. Osiągnęła kwotę 650 zł.

Mateusz Tyczyński

Naszym zdaniem bombka bałwanek to jedna z kilku najładniejszych tegorocznych bombek. Została wylicytowana za kwotę 750 zł. Sam zastępca Prezydenta Miasta w innym wpisie na portalu społecznościowym Facebook dziękował za pomoc w stworzeniu dzieła Dagmarze Gac. Jak sam ujął – niezwykle uzdolnionej plastycznie. Najwyższą kwotę zaoferował Leszek Trzeciak.

Jerzy Zawodnik

Tajemniczo zamaskowana, ale… też uśmiechnięta bombka zastępcy Prezydenta Miasta Radomia osiągnęła kwotę 400 zł.

Andrzej Kosztowniak

Bombka z charakterystyczną, gotycką literą R jak Radom znalazła się na bombce przygotowanej posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Kosztowniaka. Osiągnęła cenę 600 zł. Tyle zdecydowała się zapłacić za nią radna miejska z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Katarzyna Pastuszka – Chrobotowicz.

Ewa Głowacka

Zielona, leśna bombka z biedronkami. Krążą legendy, że odstrasza mszyce. Autorką jest Ewa Głowacka, Miejski Konserwator Przyrody. Kolejna bombka, która zwróciła naszą uwagę – brawo za pomysł! Dzieło wylicytował Prezydent Miasta, Radosław Witkowski za kwotę 450 zł.

Michał Michalski

Bombka Sekretarza Miasta udekorowana abstrakcyjnymi choinkami osiągnęła kwotę 400 zł. Kupił ją Mateusz Szczypior.

Henryk Tomasik

Bombka Biskupa Diecezji Radomskiej została przyozdobiona jego własnym autografem. Osiągnęła kwotę 450 zł. Tyle zapłaci Robert Dębicki z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Brymorex

Jedna z kilku radomskich firm, która zdecydowała się wziąć udział w tegorocznej akcji. Jej właścicielem jest Cezary Brymora. Bombka ponoć wprowadza klimat cichej, świątecznej nocy… Osiągnęła w aukcji kwotę 200 zł. Tyle zaoferował Igor Marszałkiewicz.

Radio ESKA, Radio VOX

Kwota osiągnięta w licytacji 200 zł.

Radio Plus Radom

Kwota osiągnięta w licytacji 500 zł. Kupił ją Prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Komenda Miejska Policji w Radomiu

Ta „niebieska” bombka osiągnęła w licytacji kwotę 350 zł. Nowym właścicielem został Sławomir Szlachetka – skarbnik miasta Radomia.

Muzeum Wsi Radomskiej

Kwota osiągnięta na licytacji 300 zł. Bombkę kupił Roman Korczyński.

Krzysztof Ciecieląg

W święta nie może zabraknąć św. Mikołaja, dlatego Krzysztof Ciecieląg z Radomskiej Orkiestry Kameralnej wybrał mikołajkowy motyw dla swojego dzieła. Kwota osiągnięta z licytacji 300 zł.

E.Leclerc Moya Radomka Radom

Bombka z wizerunkiem pewnego czerwononosego Rudolfa wykonana przez dziewczyny z E.Leclerc Moya Radomka Radom została kupiona za 300 zł.

Andrzej Markiewicz

Gwieździsta noc pięknie uchwycona na bombce przez Andrzeja Markiewicza, dziekana Wydziału Sztuki UTH osiągnęła kwotę 200 zł.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego

Na bombce nie mogło zabraknąć wizerunku patrona Muzeum. Osiągnięta kwota z licytacji 200 zł.

Krystyna Joanna Szymańska

Magicznie namalowana sylwestrowa noc została wylicytowana za kwotę 250 zł.

Radomska Grupa Mediowa

Złoto – niebieska bombka osiągnęła kwotę 150 zł.

Jacek Pokrak

Melanż zimowych kolorów zafundował radomski artysta plastyk. Osiągnięta kwota – 300 zł.

Michał Budzisz

Znany radomski artysta tym razem reprezentował radomską Łaźnię. Jego bombkę wylicytowała za 750 zł Klaudia Kutkowska.

Art Cafe

Bombka, od której od razu przychodzi ochota na kawę od Agnieszki i Michała Budzisza z Art Caffe osiągnęła w licytacji kwotę 300 zł.

Tomasz Skobel

Uczestnik programu Master Chef przekazał na licytację pamiątkową bombkę, którą otrzymał w 11. odcinku programu. Osiągnęła kwotę 250 zł.

Iwona Fogiel

Bombka Piekarni Fogiel&Fogiel została wylicytowana za 250 zł.

Anna Sadal

Nietypowa bombka stworzona przez dyrektor Domu Kultury Borki. Cena 300 zł,

Państwowa Straż Pożarna w Radomiu

Bombk, która rozpala i gasi. Kwota z licytacji – 350 zł.

Maja Molenda

Dom Kultury Idalin w tym roku zdecydował się na pokazanie świątecznych symboli – bałwanka i choinki. Kwota osiągnięta z licytacji – 250 zł.

Małgorzata Potocka

Podobno na bombce widać wpływy twórczości Pablo Picasso. Bombka dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu została kupiona przez Leszka Trzeciaka za kwotę 200 zł.

Szymon Wydra

Na bombce muzyka nie spodziewaliśmy się nic innego, jak podobizny sympatycznej wydry. Nowym właścicielem bombki został Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Osiągnięta kwota z licytacji 300 zł.

Beata i Nikodem Drozdowscy

Zimowa bombka z bałwankiem stworzona przez lubiany duet z radomskiej Łaźni. Kwota z licytacji – 300 zł.

IRA

Bombka legendy rocka – radomskiego zespołu IRA cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie została kupiona za 700 zł.

MOSiR Radom

Bombka z reniferem. Kto ją malował, nie wiemy, ale renifer niezwykle sympatyczny. Bombka trafiła w ręce Tomasza Nity, który zdecydował się za nią zapłacić 450 zł.

GGG oraz Radom Arte

Bombka od Janusza Trojanowskiego z przedsiębiorstwa GGG oraz Fundacji Radom Arte trafiła w ręce… autora. Jak napisał Janusz Trojanowski, zdecydował się ją kupić za 350 zł, aby „została dla potomnych”.

Agnieszka Sieradzka-Miernik

Agnieszka Sieradzka-Miernik z RKŚTiG Łaźnia jest autorką kolejnej bombki, tym razem z aniołkiem. Kwota uzyskania z licytacji 300 zł. Tyle zdecydował się zapłacić Lech Barszcz, prezes spółki Administrator.

Radomiak Radom

Za zieloną bombkę Magdalena Szczypior zdecydowała się zapłacić 600 zł. Złośliwi zastanawiają się, czy cały zespół malował ją jednocześnie.