21 modeli szortów – czyli „must have” na gorące dni.

Zobacz galerię 21 Zdjęć

Szorty to jeden z elementów garderoby, który co roku wraca niczym bumerang do naszych stylizacji. Ich wybór jest naprawdę duży. Możesz przebierać w fasonach o różnej długości, materiałach, kolorystyce, a nawet ozdobionych aplikacjach.

Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia szortów w pełnym wymiarze – kliknijcie na zdjęcie tytułowe artykułu. Wyświetli się galeria z opisami.

Choć wydawać by się mogło, że spodenki damskie mają historię krótszą niż szorty dla panów – w rzeczywistości to kobiety zaczęły je nosić znacznie wcześniej, i to nie tylko podczas uprawiania sportu. Na początku nosiły je m.in. dziewczyny ze słynnego Moulin Rouge, wywołując nie lada skandal.

Wszystko zmieniło się jednak za sprawą świata filmu. Był rok 1930, gdy na ekrany kin wszedł film „Błękitny anioł”, w którym główną rolę odgrywała Marlena Dietriech – wówczas jedna z ikon kinematografii. Uwagę widzów zwrócił frywolny strój aktorki, która miała na sobie błękitne krótkie spodenki!

Szorty w kolejnych kilku dekadach na pewno nie wyjdą z mody. Dlatego, aby ułatwić Wam wybór, stworzyliśmy listę najciekawszych naszym zdaniem propozycji, które znajdziecie w popularnych „sieciówkach”.