Uroda - OKmagazyn

Przejdź do treści
URODA / ZDROWIE

Dopasuj dietę do swoich bakterii

To, jaki zestaw mikroorganizmów zamieszkuje nasz układ pokarmowy, wpływa na to jak trawimy i przyswajamy pokarmy. Jeśli dokładnie poznamy zwyczaje naszych małych lokatorów, będziemy mogli uszyć dietę na miarę naszych możliwości.
W ciąży na fotelu

Czy w ciąży można chodzić do dentysty? Jakie zabiegi lepiej odłożyć, a jakie można bezpiecznie wykonywać w tym czasie? Te pytania od lat nurtują przyszłe mamy.

Jak zrobić własne mydło?

Od dobrych kilkunastu miesięcy widać wzrost zainteresowania ręcznie robionymi mydłami, które mają o wiele lepsze właściwości niż te dostępne w popularnych sieciach oferujących kosmetyki. Własnoręczne stworzenie mydła nie jest zadaniem skomplikowanym, można je z powodzeniem wykonać we własnej kuchni.

Woda czy izotonik?

Podczas dużego wysiłku fizycznego w ciepły dzień tracisz około litra potu na godzinę, a w ekstremalnych przypadkach – dwa, a nawet trzy litry. Jeśli skutecznie nie uzupełnisz płynów, dojdzie do odwodnienia organizmu, a to może spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Tylko jak nawodnić organizm najskuteczniej?

Nieinwazyjne badania prenatalne

Głównym celem badań prenatalnych jest wczesna ocena stanu zdrowia płodu, aby dać dziecku szanse na zdrowe i lepsze życie. Spokój, który w przeważającej większości przypadków daje ich wynik, jest bezcenny i ważny zarówno dla przyszłej matki jak i przebiegu ciąży.
5 korzyści, które niesie masaż leczniczy

Masaż to bez wątpienia jeden z najprzyjemniejszych zabiegów. Nie ma nic bardziej relaksującego niż delikatny dotyk odpowiednio przygotowanych do tego dłoni. Jeśli tylko wykonywany profesjonalnie, masaż jest w stanie zdziałać cuda – nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego.
© a1m agencja public relations
najnowsze wydanie
PDF - 6,5 MB
znajdź nas
FACEBOOK
Wróć do spisu treści