monika mirowska daria kwaczynska jak sprawic aby ulice byly kolorowe - OKMAGAZYN

Idź do spisu treści

Menu główne

monika mirowska daria kwaczynska jak sprawic aby ulice byly kolorowe

Temat
 
 


Jak sprawić, aby „ulica” była modna - kolorowa, różnorodna a nie szara…

 
 
 

Daria Kwaczyńska
Stylistka i blogerka. Współpracuje z Galerią Słoneczną i prowadzi bloga modowego styllove.blogspot.com. Jest również współprowadząca program Słoneczna TV. Jej stylizacje prezentowane były miedzy innymi w Elle, New York Magazine, VanityFair, British Vogue, Avanti, OK Magazyn, Dzień Dobry TVN oraz na blogu Kasi Tusk.Moda, tak zwana uliczna, czyli miejski styl, to bardzo ciekawy temat, ponieważ wiele trendów w modzie rodzi się właśnie z kreatywności mieszkańców wielkich metropolii.
Każdy duży portal o modzie ma dział „Street Style” w którym prezentowani są najbardziej stylowi ludzie przyłapani na ulicach miast na całym świecie. To świadczy o tym, że prawdziwa moda, to ta która jest na ludziach, a nie koniecznie na modelkach na wybiegu.
Gdyby rasowy fotograf mody ulicznej przyjechał do Radomia, na pewno zrobił by wiele zdjęć ciekawe ubranych ludzi, bo nasze miasto, wbrew stereotypowej opinii jest bardzo stylowe.
Nie trzeba robić wiele aby nasza ulica była modna, wystarczy odnaleźć swój styl i nie podążać ślepo za trendami. Bo nie ma nic interesującego w tym, że Ty i każda Twoja koleżanka założy shorty z wysokim stanem, białe trampki, t-shirt i modny plecak. Choć wszystko jest w trendach, to na pewno nie pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu. Warto postawić na nutkę ekstrawagancji i nawet do minimalistycznej stylizacji dodać coś nie oczywistego, co przyciągnie pozytywną uwagę.
 
 
 

Monika Mirowska
Dyplomowana stylistka i wizażystka.
Pracuje z Fashion TV Magazine. Jej sesje fashion ukazały się m.in. w nowojorskich magazynach Solis Magazine oraz Alpha Fashion Magazine. Współtworzyła pokazy mody Gala Dyplomowa Via Moda, pokazy autorskie Anny Kubisz, Mery Spolsky czy włoskiej marki Italogy. Na swoim koncie ma również liczne lookbooki dla marek odzieżowych, a także współpracę wizerunkową z Romą Gąsiorowską, Marceliną Zawadzką, Rafałem Maślakiem, Emilem Bilińskim, a także zespołem BEMY.


Leopold Tyrmand w Dzienniku 1954 napisał: „Uważam, że ubranie jest najbardziej zewnętrzną emanacją charakteru, indywidualności, zalet i wad, że mówi mnóstwo o człowieku, o jego stanach psychicznych, o jego uosobieniu, marzeniach i tęsknotach, formuje nastroje i samopoczucie…”. Jako stylistka ze znacznym doświadczeniem podpisuję się całkowicie pod tymi słowami. O tyle, o ile ubranie jednego człowieka odzwierciedla jego charakter, tak moda w społeczeństwie odzwierciedla jego sytuację, poglądy i charakter stając się zjawiskiem estetycznym, socjologicznym, a nawet politycznym. Podświadome zamiłowanie do stonowanych kolorów pozostało nam,moim zdaniem z czasów powojennych, które nie sprzyjały rozwojowi trendów modowych. Polacy wówczas nosili to co udało im się zdobyć, przerabiali i reperowali ubrania domowymi sposobami.  Nasz rodzimy przemysł modowy nigdy nie miał możliwości być dobrze rozwiniętą gałęzią gospodarki.

Jak to się ma do dzisiejszych czasów? Spójrzmy na polskie gwiazdy oraz na gwiazdy z czerwonego dywanu z Hollywood. U nas proste kroje, stonowane kolory, totalny minimalizm i zachowawczość. Tam przepych, ferie kolorów i coraz to bardziej wymyślne kształty kreacji. Ludzie lubią wzorować się na znanych osobach, podpatrują często w co ubrała się ich ulubiona aktorka czy piosenkarka. Nie lubimy się wyróżniać z tłumu, boimy się zostać skrytykowani i wytknięci palcem. Dlaczego ja mam założyć wzorzystą, kolorową  sukienkę  skoro wszystkie gwiazdy wystąpiły wczoraj  na pokazie mody w strojach szarych i czarnych? Dostosuję się, nie będę się rzucać w oczy. Pomyślała, zapewne nie tylko radomianka, ale również Polka. Tak, Polka. Mieszkam na stałe w Warszawie i zjawisko braku kolorów na ulicach widoczne jest również tutaj. Co zrobić aby przekonać kobiety do koloru i większej różnorodności w stylizacjach? Uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać. Kobiety powinny mieć łatwiejszy dostęp do porad specjalisty w tej dziedzinie. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego