Lifestyle - OKmagazyn

Przejdź do treści
LIFESTYLE

Grzecznarowski. Powrót z przeszłości

Po 42 latach od śmierci, jego legenda nadal jest żywa. Radomianie pamiętają, choć dla wielu polityków jest postacią niewygodną. Jedni nazywali go Dziadem, inni Kazimierzem Wielkim Radomia, a jeszcze inni rewolucjonistą i komuchem. Historia Józefa Grzecznarowskiego powraca, a to za sprawą kilku zapaleńców.

Smartfon w szkole. Dlaczego ma negatywny wpływ na dziecko?

Korzystanie ze smartfonów przez uczniów w szkołach źle wpływa na zdolności poznawcze. Dzieci korzystające podczas lekcji z telefonów komórkowych mają gorsze wyniki w nauce.

Narcyz na Fejsie: po selfie go poznacie

Skłonność do umieszczania zdjęć samego siebie, tzw. selfie, na stronach serwisów społecznościowych, ma u mężczyzn związek z narcyzem - twierdzą naukowcy z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. U kobiet związku takiego nie stwierdzono, choć generalnie to one przodują we „wrzucaniu selfie”.

Radomianki boją się zaszaleć

Wiele Panien Młodych wciąż poszukuje swojej jedynej i wymarzonej sukni, często nie wiedząc do końca, jaki model będzie dla nich odpowiedni. Mogą wybrać suknię z „sieciówki”, czyli z katalogu lub zaszaleć, pozwalając projektantkom na uzewnętrznienie własnego „JA”. Wbrew pozorom, za takie szaleństwo nie dostaniemy słonego rachunku. Z Sylwią Wilk, z atelier Wilki Dwa oraz Sukienkowo, rozmawiamy o modzie ślubnej.

Ślub w piątek? A może zimą?

Dlaczego nie! Co myślicie o takim pomyśle? Wydaje się egzotyczny? Ślub i wesele w piątek. Ale dlaczego nie? Jest wiele powodów, aby wziąć pod uwagę właśnie ten dzień lub zimową aurę.
"Homo multitaskus", czyli człowiek wielozadaniowy. Nie istnieje.

Ludzki umysł nie jest zdolny do wykonywania wielu czynności jednocześnie i przetwarzania natłoku informacji. Zdaniem dr. Konrada Maja, psychologa z Uniwersytetu SWPS, wielozadaniowość to mit. Psycholog radzi, by skupiać się na jednej czynności przez 25 minut, a jeśli już musimy robić dwie rzeczy naraz - jedną z nich musimy umieć biegle, niemal automatycznie.

Polska jest kobietą

Ale Polki na równe prawa liczyć nie mogą. Powoli zaczyna się głośno mówić  o tym, czego Polkom brakuje, co należy zmienić, a co poprawić. Nieustannie powraca temat przemocy wobec kobiet, zarówno domowej, jak i ekonomicznej. Zdaniem, Rzecznika Praw Obywatelskich, w Polsce nadal brak realizacji różnego rodzaju aktów prawnych. Ostatni rok pokazał, że konieczna jest ciągła obrona praw kobiet, wydawałoby się tak oczywistych. Męski głos w kobiecej sprawie – o problemach rozmawiamy z Marcinem Dąbrowskim, przewodniczącym SLD w Radomiu.

Miara sukcesu

Ewa Minge – wizjonerka, kobieta odważna, a przede wszystkim marzycielka, bo bez marzeń nie osiągnęłaby sukcesu na miarę globalną. Osoba nietypowa, bo choć jako artystka czasem ma głowę w chmurach, to ciągle stoi twardo na ziemi i nie zapomina, że życie nie dla każdego jest łaskawe – stąd fundacja charytatywna Black Butterflies. Znana na całym świecie projektantka mody, która od niedawna ma swój butik w także w Radomiu opowiada o tym, jak dzisiaj patrzy na świat i pracę.

© a1m agencja public relations
najnowsze wydanie
PDF - 6,5 MB
znajdź nas
FACEBOOK
Wróć do spisu treści