Kultura - OKmagazyn

Przejdź do treści
KULTURA

„Jestem”. Retrospekcja.

Dojrzewanie to przełom. Nie tylko dla młodego człowieka, który właśnie przechodzi w swoim życiu ten okres, ale także dla otoczenia. O tym, jak ciężko jest odnaleźć drogę do dorosłości i jak łatwo  na tej drodze się zagubić, opowiada spektakl „Jestem” w reżyserii Andrzeja Sadowskiego.
Czerwony kapturek. Bajeczna magia teatru lalek

Kto z nas nie zna historii o Czerwonym Kapturku, chorej Babci i złym Wilku? Wydaje się, że tak bardzo popularna bajka nie może nas już niczym zaskoczyć. Chyba, że stworzy się interaktywny spektakl, w którym młody widz będzie miał wpływ na przebieg wydarzeń. A wówczas każdy spektakl jest tym… premierowym.
Najdroższy po kolacji

Jeśli nie macie pomysłu jak spędzić wieczór sylwestrowy, a może po prostu chcecie go spędzić inaczej niż dotychczas – to zapraszamy do radomskiego Teatru Powszechnego. Nowy Rok zostanie przywitany premierą „Najdroższy”, czyli połączeniem dużej dawki humoru, gwałtownych zwrotów akcji oraz dowcipnych dialogów. Oczywiście spektakl nie zakończy swojej historii tylko na Sylwestrze.

Rozśpiewana Ania (z Zielonego Wzgórza)

Rudowłosa Ania Shirley, bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, po wielu latach powraca na deski Teatru Powszechnego. Opowieść o osobliwej dziewczynce stanowi już klasykę literatury, filmu i teatru. Jak przekonuje reżyser i autor scenariusza, Maciej Wojtyszko, radomski spektakl ma wiele zalet: wspaniała muzyka, choreografia i teksty, które rozśmieszają i wzruszają. To też opowieść o sensie życia, przyjaźni i tolerancji.
A gdyby tak w Radomiu...

 
Moda na murale ogarnęła nie tylko Polskę, ale cały świat. Oto galeria street artu, która staje się atrakcją turystyczną. Nie można oderwać od nich oczu. Czy to dobry pomysł na jedną z atrakcji Radomia?
40 lat minęło... co zostało w pamięci?

Akt utworzenia Przedsiębiorstwa Państwowego pod nazwą „Radomski Teatr Powszechny” podpisano 22 grudnia 1976 r. Rok później odbyła się pierwsza premiera - „Zemsta" Aleksandra Fredry, którą wyreżyserował Aleksander Berlin. Teatr w swojej działalności miał lata i chude, i tłuste. Jak wspominają je aktorzy związani z radomską sceną?

© a1m agencja public relations
najnowsze wydanie
PDF - 6,5 MB
znajdź nas
FACEBOOK
Wróć do spisu treści