korekcja powiek POLMEDIC - OKmagazyn

Przejdź do treści

URODA / ZDROWIE

Korekcja powiek


Ludzka twarz to niezwykle bogate źródło informacji o jej właścicielu. Można odczytać z niej nastrój, reakcje, a nawet stan zdrowia. To jej wygląd w dużej mierze decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie wywiera na nas nowo poznana osoba. Niestety, równie szybko zdradza naszą metrykę…

Zmarszczki, bruzdy, przebarwienia – piętno, które na naszej twarzy odciska czas i grawitacja. Jedną z najmniej korzystnych oznak starzenia są opadające powieki górne oraz nadmiar skóry powiek dolnych. Aby odmłodzić i odświeżyć spojrzenie warto zwrócić się w kierunku najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się chirurgiczna korekcja powiek górnych. Decydują się na nią osoby w różnym wieku.

Przed zabiegiem
Decyzja Pacjenta o wykonaniu zabiegu to pierwszy krok. Kolejnym jest konsultacja lekarska, podczas której Pacjent zostaje poinformowany o przeciwwskazaniach, powikłaniach, przebiegu oraz efektach zabiegu. Po takiej wizycie Pacjent umawiany jest na zabieg.

Przebieg
Chirurgiczna korekcja powiek to krótki zabieg polegający na wykonaniu odpowiedniego cięcia na powiece górnej po wcześniejszym przygotowaniu planu operacyjnego
i wyznaczeniu miejsca cięcia. Następnie wycinany jest nadmiar skóry powieki górnej. Na zakończenie zabiegu operacyjnego zakładane są szwy niewchłanialne w linii cięcia oraz opatrunek w postaci cienkich plasterków. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym co gwarantuje, że jest ona całkowicie bezbolesna, i trwa ok. 1 godziny.
Mimo, iż zabieg należy do stosunkowo prostych i krótkich, Pacjent musi zostać uświadomiony o ryzyku wystąpienia powikłań. Jednym z najczęstszych efektów jest wystąpienie zasinień i obrzęków. Zazwyczaj są one niewielkie i ustępują w ciągu 7 – 14 dni po zabiegu. W wyjątkowych sytuacjach mogą jednak utrzymać się nawet do 4 tygodni.

Inne możliwe powikłania to:
- krwiaki;
- przejściowe łzawienie lub wysychanie oczu;
- zaokrąglenie kształtu szpary powiekowej lub niedomykanie oczu;
- zaburzenia czucia w okolicach blizny;
- przejściowe przerzedzenie rzęs;
- niezadowolenie z efektu kosmetycznego.

Po zabiegu
Ostateczny wynik operacji możliwy jest do oceny nie wcześniej niż po upływie miesiąca od zabiegu, a jakakolwiek powtórna korekcja może mieć miejsce najwcześniej po upływie około 3 miesięcy od zabiegu.

Jednym z miejsc w Radomiu, w którym wykonywane są tego typu zabiegi, jest Centrum Medyczne Polmedic. Konsultacje odbywają się przy ul. Okulickiego 76, a szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są pod numerem 609 800 008.
Zapraszamy również do zapoznania się z pełną ofertą Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej Polmedic na www.polmedic.com.pl.

Dr n. med. Krzysztof Jakubowski
Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
Kierownik Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej Polmedic

Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej Polmedic
ul. Okulickiego 76
26-600 Radom
T: 609 800 008
www.facebook.pl/Polmedic
© a1m agencja public relations
najnowsze wydanie
PDF - 6,5 MB
znajdź nas
FACEBOOK
Wróć do spisu treści