grzejniki artystyczne radom - OKmagazyn

Przejdź do treści

ZAKUPY

Sztuka w łazience. Ale nie tylko!


Grzejnik to podstawowy element wyposażenia. Dlaczego? Ponieważ podstawową cechą jest odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Ale równie istotna pozostaje możliwość suszenia na nim ręczników oraz bielizny. Właśnie dlatego odpowiedni wybór grzejnika to istotny element aranżacji wnętrza, który powinniśmy dobierać nie tylko ze względu na jego wygląd, ale także parametry.

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym bardzo często dochodzi do kondensacji pary wodnej. Korzystanie z wanny czy prysznica powoduje, że powietrze staje się coraz bardziej wilgotne i skrapla się na ścianach, armaturze oraz grzejnikach. Jak mówi Kondrad Dłużewski z firmy Grzejniki Dekoracyjne:  - Nieodpowiednio zabezpieczone metalowe elementy mogą zacząć korodować. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego wykonany jest grzejnik, czy pozostaje on odporny na rdzę i jakie ma parametry grzewcze. Jak zatem dobrać grzejnik do swojej łazienki i o czym należy pamiętać przed jego instalacją?

Rodzaje grzejników łazienkowych
Modele grzejników dostępnych na rynku różnią się od siebie zarówno sposobem pracy jak i parametrami grzewczymi. Dodatkowo różnice mogą występować także w mocy oraz budowie samego urządzenia. Głównie spotkamy trzy główne modele grzejników:
Grzejniki wodne – zasilane dzięki centralnemu ogrzewaniu.
Grzejniki elektryczne – zasilane grzałką elektryczną.
Grzejniki hybrydowe – które należą do nowej generacji grzejników, wykorzystujących zarówno zasilanie wodne jak i elektryczne.  - Modele hybrydowe są bardzo wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem zwłaszcza zimą, bowiem nie musimy ponosić dodatkowych kosztów, a latem możemy do woli korzystać z grzejnika zasilanego elektrycznie. Dodatkową zaletą grzejników hybrydowych może być ich program regulacji temperatury i oszczędzania energii. Dzięki niemu, kiedy nie potrzebujemy intensywnego grzania, będzie on przechodził w stan czuwania, przez co nie będzie pochłaniał wiele energii – wyjaśnia Konrad Dłużewski.

Grzejnik potrafi zachwycić
Przy wyborze grzejnika łazienkowego kierujemy się nie tylko jego funkcjonalnością, ale także estetyką. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o oryginalnych kształtach i kolorach. Przyjęło się, że grzejniki płytowe, jak i te drabinkowe, malowane są na biało. - Jeszcze kilka lat temu grzejnik miał jasno sprecyzowaną tylko jedną funkcję: miał ogrzewać. Walory estetyczne nie istniały lub były na drugim planie. Coraz częściej jednak projekt aranżacji zakłada montaż dekoracyjnego grzejnika. W każdym możliwym kolorze czy deseniu. Obserwuję również wzrost zainteresowania grzejnikami wyposażonymi w lustro, półki lub uchwyty na ręczniki. Dzięki temu grzejnik staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Wiele osób odchodzi również od tradycyjnego kształtu, bawiąc się aranżacją, kształtem i formą. Wszystko zależy od pomysłu – stwierdza Konrad Dłużewski. A pomysły Klientów są nieograniczone. Furorę robią grzejniki dekoracyjne, na których ręcznie malowane są grafiki i obrazy, które na płytę grzejnika nanosi absolwentka jednej z uczelni sztuk pięknych. Każde takie arcydzieło jest oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. – Technicznie jesteśmy w stanie wykonać każdy obraz. Nie tylko na grzejnikach łazienkowych. Ostatnio do pokoju nastolatka, fana FC Barcelony, na grzejniku umieściliśmy logo drużyny – opowiada Dłużewski. W ofercie firmy znajduje się obecnie ponad 60 gotowych wzorów modeli takich grzejników. Tworzone są za pomocą specjalnych włoskich farb, wypalanych w wysokiej temperaturze, co gwarantuje nie tylko trwałość, ale również odpowiednie zachowanie nasycenia kolorów. Czyż nie jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sztukę i kochających estetykę?

Co wybrać?
Czasem bywa tak, że mamy mało miejsca, ale potrzebujemy naprawdę dużo ciepła. Grzejniki Dekoracyjne mają i na to rozwiązanie. Jest to seria specjalnie wzmacnianych grzejników, które przy minimalnym zużyciu miejsca pozwalają na uzyskanie maksimum mocy. Oczywiście zachowując odpowiednie, niskie parametry poboru energii.


Grzejniki Dekoracyjne
Radom, ul. Słowackiego 4
tel. 530 934 934
Kielce, ul. Nałkowskiej 2A
tel. 600 055 144
www.cieplo-mi.pl


© a1m agencja public relations
najnowsze wydanie
PDF - 6,5 MB
znajdź nas
FACEBOOK
Wróć do spisu treści