akcesoria do biegania - OKmagazyn

Przejdź do treści

ZAKUPY

Gadżety, które ułatwiają treningi


Kompletny zestaw treningowy biegacza to już nie tylko buty i sportowa odzież. Dodatkowe akcesoria do biegania nie tylko ułatwiają codzienne ćwiczenia, ale także dostarczają informacji o stanie organizmu w trakcie wysiłku. Monitorowanie i odnotowywanie osiągów pozwoli optymalizować treningi i zwiększać wydajność.

Gadżety są idealnym uzupełnieniem stroju biegacza. Akcesoria do biegania pomogą w skuteczniejszym treningu, a także będą pełniły całkowicie praktyczną funkcję – umożliwią schowanie pewnych przedmiotów przydatnym w trakcie bądź po treningu. Obecnie na rynku znajdziemy wiele, różnego typu akcesoriów. Prezentujemy kilka z nich, które z pewnością przydadzą się podczas aktywności fizycznej, zarówno amatorom, jak i profesjonalistom.

Zegarki treningowe
Zegarki treningowe to jedne najpopularniejszych akcesoriów do biegania w ostatnim czasie. Takie urządzenie służy przede wszystkim do monitorowania przebiegu treningu i dostarczania informacji o stanie organizmu w czasie ćwiczeń. Gadżet ten zapisuje między innymi dane o tętnie, przebytym dystansie i tempie biegu. Akcesoria takie, jak zegarki treningowe pozwolą na odnotowywanie informacji o treningach, optymalizowanie tras i osiągów, a także zwiększenie wydajności i polepszenie wyników.

Opaski na ramię
Opaski do biegania przeznaczone są do mocowania na przedramieniu lub nadgarstku. Wykonane są z elastycznego materiału, który sprawia, że opaska łatwo dopasowuje się do kształtu ciała. Tego typu akcesoria do biegania służą przede wszystkim do trzymania w nich telefonu, nadajnika GPS lub odtwarzacza mp3. Poza tym można w nich schować chusteczki higieniczne albo miernik kroków. Kupując opaskę do biegania warto zwrócić uwagę na jej rozmiar – powinna dobrze przylegać, ale nie uciskać. Zbyt silne przyleganie do ciała będzie sprawiało dyskomfort podczas biegania.

Słuchawki do biegania
Wśród akcesoriów do biegania znajdują się również różnego typu słuchawki. Trening przy muzyce jest zdecydowanie przyjemniejszy i pozwala skupić się jedynie na swoim ciele i celu ćwiczeń. Największą popularnością cieszą się bezprzewodowe słuchawki do biegania. Taki gadżet pozwoli uniknąć plątaniny kabli, zwisających z uszu i poruszających się w czasie biegu. Wyeliminowanie takiego rozpraszacza z pewnością polepszy trening.

Inne akcesoria
W sklepach sportowych znajdziemy również wiele innych, pomocnych akcesoriów do biegania. Przykładem mogą być plecaki do biegania. Jest to specjalny rodzaj plecaka, który jest dobrze dopasowany do ciała, przylega do pleców, przez co nie przeszkadza podczas biegu. Do niego można schować wiele rzeczy, takich, jak: bidon, telefon, dokumenty czy klucze. Podczas treningów przydatny może okazać się również pas do biegania. Ten zapinany wokół pasa gadżet pozwala na trzymanie butelki z wodą, a także drobnych przedmiotów, na przykład kluczy. Ciekawym gadżetem jest również tak zwany buff (bufka do biegania). Jest to wielofunkcyjna chusta, którą można użyć jako szalik z opcją zakrycia ust lub opaskę na uszy. Jej głównym zdaniem jest ochrona biegacza przed słońcem lub chłodem

Akcesoria do biegania to nie wyłącznie zbędne gadżety. Bidony, opaski, akcesoria na smartfony czy okulary zwiększają komfort podczas biegacza i umilają trening. GPS lub zegarki do biegania pozwolą kontrolować czas i dystanse oraz odnotowywać nowe rekordy.


© a1m agencja public relations
najnowsze wydanie
PDF - 6,5 MB
znajdź nas
FACEBOOK
Wróć do spisu treści