Ślub zimą - dlaczego nie - OKmagazyn

Przejdź do treści

LIFESTYLE

Ślub w piątek? A może zimą? Dlaczego nie!


Co myślicie o takim pomyśle? Wydaje się egzotyczny? Ślub i wesele w piątek. Ale dlaczego nie? Jest wiele powodów, aby wziąć pod uwagę właśnie ten dzień lub zimową aurę.

Tradycyjnie przyjęło się, że dniem weselnym jest sobota. Ale coraz częściej młodzi decydują się piątek. Trend pojawił się, ponieważ dzisiaj liczba ślubów jest tak duża, że rezerwowanie terminu ze znacznym wyprzedzeniem przysparza dużo kłopotów. Młodym i zakochanym brakuje również cierpliwości. Co jak co, ale miłość cierpliwą nie jest… O zaletach piątkowych wesel opowiada Aleksandra Ostrowska, menedżer Hotelu Leśny Dwór.

Polskie społeczeństwo jest konserwatywne, przywiązane do pewnych obyczajów. Takim też jest i sobotni termin ślubu i przyjęcia weselnego. Nie jesteście zbyt nowocześni wychodząc z ofertą organizacji takich uroczystości w piątki?
Piątkowe śluby stają się coraz popularniejsze i w mojej opinii są bardzo dobrym pomysłem, a w niektórych sytuacjach wręcz idealnym. Leśny Dwór w regionie radomskim jako pierwszy wychodzi z taką propozycją alternatywną do soboty. Fakt, przywiązanie do tradycji może wiązać się u wielu osób, zwłaszcza starszych z pewnym łamaniem kwestii wiary, ale kościół też już przeszedł pewną metamorfozę i w ten dzień udziela młodym parom dyspensy. Problemów zazwyczaj w tej materii nie ma.

Co przekonuje młode pary do piątkowego terminu?
Przede wszystkim koszty. Leśny Dwór przy zachowaniu wszystkich standardów, a mamy blisko dwudziestoletnie doświadczenie w organizowaniu uroczystości weselnych, oferuje znaczne rabaty. Ceny piątkowe są niższe nawet do 20 procent. Biorąc pod uwagę wysoki koszty, jakie pary ponoszą przy organizacji wesela, to w portfelu pozostaje znaczna suma. A młoda para zapewne będzie widziała jak spożytkować zaoszczędzone pieniądze, na przykład na bardziej ekskluzywną podróż poślubną.

W czasach, gdy sale weselne rezerwowane są nawet na dwa lata do przodu, wynika z tego, że w piątek można zorganizować wesele od ręki?
Dokładnie tak. Młodzi zazwyczaj są bardzo niecierpliwi. W sumie to ludzkie uczucia i emocje… Leśny Dwór jest w stanie zorganizować w pełni uroczystość w ciągu dwóch tygodni. W ciągu tych dwóch dekad wyselekcjonowaliśmy sobie najlepszych podwykonawców, czy to florystki, czy fotografów… Jesteśmy w stanie sprostać każdej wizji dekoracji Sali i każdej wizji tematycznej. Piątkowy ślub ma też inne zalety, które wiążą się i z kolejnymi oszczędnościami, i z dogodnościami. Nawet jeśli nasz upatrzony zespół weselny, fotograf mają zajęte terminy sobotnie, to jest duża szansa, że w piątek z chęcią zgodzą się pracować. Tu terminy mają zazwyczaj wolne. Goście również powinni być zadowoleni. Do odespania zabawy mają jeden dzień dłużej. Przedłużony weekend pozwala też na zorganizowanie ciekawszych poprawin.

Piątkowy ślub to jedna zawsze pośpiech, kojarzony z dniem roboczym.
Dlatego należy wszystkim gościom weselnym zaakcentować, że ślub odbywa się właśnie w tym dniu. To ma jeszcze jedną zaletę, goście na pewno zapamiętają taką imprezę. To może być w końcu ich pierwszy piątkowy ślub. Z doświadczenia wiem też, że przygotowania młodej pary odbywają się nieco mniej nerwowo niż w sobotę. Wizyta u fryzjera, który nie jest w tym dniu tak oblegany jak w weekend, bez tłumu i pośpiechu bywa relaksujący. Jeśli również o czymś zapomnimy, to sklepy też są otwarte nieco dłużej. Same zalety.

Może poza poprawinami urządzanymi w sobotę, kiedy zapewne sala przygotowywana jest już do kolejnego wesela. To może być niekomfortowe.
Leśny Dwór jest do tego przygotowany. Poprawiny organizujemy w innej części hotelu, niż kolejną uroczystość weselną. Goście bawić się mogą, zupełnie nie wchodząc sobie w oczy. To ogromna zaleta naszego lokalu. Tak jak i, to też zupełna nowość, organizowanie ślubów w zimie.

Nowość? W czym ona się przejawia?
Niewiele par decyduje się zimową porą zawrzeć związek małżeński. Wszyscy raczej lubimy ciepło. Ale zimą możemy stworzyć równie niezapomnianą uroczystość. Przede wszystkim zima stwarza więcej możliwości na organizację wesela tematycznego. Po drugie wszyscy goście bawią się w jednym miejscu, nikt na dwór nie ucieka. A po trzecie, zimą robi się wcześnie ciemno, więc prawa wizualna, świetlna wesela może być nieograniczona wyobraźnią.Marcin Dąbrowski

Hotel, Restauracja Leśny Dwór
ul. Słowackiego 84, Skaryszew
www.lesnydwor.eu

© a1m agencja public relations
najnowsze wydanie
PDF - 6,5 MB
znajdź nas
FACEBOOK
Wróć do spisu treści